Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴
کد مطلب : 11232
 

جوجه ریزی 60 هزار قطعه ای در مرغداری‌های گچساران
رئیس جهاد کشاورزی گچساران گفت: 60 هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری‌های گوشتی این شهرستان برای تأمین گوشت مرغ مصرفی رمضان انجام شد.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
جوجه ریزی 60 هزار قطعه ای در مرغداری‌های گچساران
علی مرادی گفت: با این میزان جوجه ریزی بیش از 90 تن گوشت سفید وارد بازار مصرف می‌شود و هیچ مشکلی برای تأمین مرغ ماه رمضان در این شهرستان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه جوجه ریزی در اردیبهشت امسال در سه واحد مرغداری گوشتی این شهرستان انجام شده است، تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده رمضان امسال هیچ گونه کمبود و محدودیت در توزیع مواد پروتئینی در این شهرستان وجود نخواهد داشت.

مرادی ارتقای شاخص‌های بهداشتی در واحدهای تولیدی را از عوامل مؤثر در افزایش میران جوجه ریزی دانست.

وی اظهار داشت: برای تنظیم بازار گچساران در ماه مبارک رمضان 38 تن مرغ منجمد هر کیلوگرم 57 هزار و 500 ریال وارد بازار در بازار این شهرستان عرضه می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی گچساران گفت: 15 واحد مرغداری با ظرفیت اسمی 300 هزار قطعه در هر دوره سه ماهه پرورش در این شهرستان فعال است.

وی تصریح کرد: این تعداد مرغداری در هر دوره 600 هزار کیلوگرم گوشت سفید تولید می‌کند.

مرادی اظهار کرد: 18 واحد مرغداری شهرستان گچساران با ظرفیت تولید 500 هزار قطعه مرغ در هر دوره سه ماهه پرورش بنا به دلایل مختلف غیرفعال است.

رئیس جهاد کشاورزی گچساران گفت: ماهانه 700 تن تخم مرغ در 2 واحد مرغداری تخم گذار در این شهرستان تولید و وارد بازار می‌شود.

سالانه 100 هزار تن محصول کشاورزی و دامی در گچساران تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.