Share/Save/Bookmark
 
پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۵
کد مطلب : 10486
 

تولید بیش از 500 تن مرغ منجمد در سطح کشتارگاه‌های طیور شهرستان قزوین
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از 500 تن مرغ منجمد در سطح کشتارگاه‌های طیور شهرستان قزوین با نظارت مسئولان فنی و کارشناسان دامپزشکی تولید شده است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
تولید بیش از 500 تن مرغ منجمد در سطح کشتارگاه‌های طیور شهرستان قزوین
«عیسی غیاث یزدی»، رئیس اداره‌ی دامپزشکی شهرستان قزوین با اعلام این خبر افزود: علیرغم یکسان بودن چرخه‌ی تولید مرغ منجمد با مرغ گرم، تولید و عرضه‌ی مرغ منجمد تابع شرایطی است که قسمتی از آن مربوط به سطح امکانات کشتارگاهی و مراکز عرضه و قسمتی نیز به کیفیت مرغ بر می‌گردد، از جمله داشتن خطوط کشتار استاندارد و تونل‌های انجماد سریع و سیستم بسته‌بندی خاص این محصول هم‌چنین ویژگی‌های مرغ از قبیل سن و سایز و وزن مرغ و نداشتن چربی محوطه‌ی بطنی و ...، از این‌رو نظارت بر تولید و عرضه آن حساسیت‌های ویژه‌ای دارد.

وی اظهار کرد: کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این اداره، علاوه‌بر برنامه‌ی نظارت دوره‌ای بر مراکز تولید و عرضه محصولات دامی، برنامه‌ی ویژه و مستمری برای نظارت بر نگهداری و عرضه‌ی این فرآورده‌ی استراتژیک دارند تا مصرف‌کنندگان بتوانند ازمحصولات با کیفیت و مناسب استفاده کنند.

یزدی خاطرنشان کرد: در همین راستا از هم‌وطنان می‌خواهیم هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضا فرآورده دقت کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق سامانه 1512 و یا سامانه پیامکی 50001512 به اداره دامپزشکی گزارش کنند.