Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۲۲
کد مطلب : 10403
 

افتتاح 25 پروژه دامپزشکی با اعتبار حدود شش‌هزار میلیارد ریال/ افتتاح کشتارگاه طیور کویر یزد با ظرفیت 10 میلیون قطعه
همزمان با دهه فجر در استان‌های کشور 25 پروژه دامپزشکی با اعتباری معادل پنج‌هزار و 946 میلیارد و 242 میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد که برای 744 نفر اشتغال مستقیم و 577 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌کند.
مرجع : ایانا
 
افتتاح 25 پروژه دامپزشکی با اعتبار حدود شش‌هزار میلیارد ریال/ افتتاح کشتارگاه طیور کویر یزد با ظرفیت 10 میلیون قطعه
مدیرکل حوزه ریاست، حقوقی، بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان دامپزشکی کشور امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از افتتاح 25 پروژه دامپزشکی در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: این تعداد پروژه در 9 استان کشور به بهره‌برداری می‌رسد.
مسعود سواری افزود: پروژه‌های قابل افتتاح اداره‌های کل دامپزشکی استان‌های کشور در زمینه‌های افتتاح کارخانه خوراک دام و طیور، کشتارگاه صنعتی، مرکز واکسیناسیون مستقل دام و طیور، واحدهای فنی، بیمارستان‌های دامپزشکی، داروخانه، آزمایشگاه، مرکز تشخیص بیماری‌های انگلی، واحد تبدیل ضایعات کشتارگاهی، بسته‌بندی، سردخانه نگهداری مرغ منجمد و... بوده و توانسته است برای 744 نفر اشتغال مستقیم و برای 577 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کند.
وی خاطرنشان کرد: برای افتتاح این تعداد پروژه پنج‌هزار و 946 میلیارد و 242 میلیون ریال اعتبار هزینه شده که بخشی از آن از منابع داخلی، بخش دیگری تسهیلات بانکی و بخشی نیز از منابع ملی و استانی اختصاص داده شده است.

اختصاص 380 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات بانکی برای پروژه‌های افتتاحی دهه فجر
مدیرکل حوزه ریاست، حقوقی، بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: 25 پروژه افتتاحی از 380 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات بانکی برخوردار شدند.
سواری تصریح کرد: کشتارگاه طیور کویر یزد با هزینه‌کرد 67 میلیون ریال که بخشی از آن تسهیلات بانکی و بخش دیگری آورده شخصی بوده است، دارای ظرفیت 10 میلیون قطعه بوده و برای 100 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.
وی یادآور شد: واحد بسته‌بندی بهداشتی مرغ در استان قم نیز از دیگر پروژه‌هایی است که ظرفیت سه‌هزار و 500 تنی داشته و برای 60 نفر اشتغال مستقیم و 500 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است.
سواری تأکید کرد: برخی از این پروژه‌ها از سال 1385 آغاز شده است که امسال همزمان با ایام دهه فجر به بهره‌برداری رسیده است.
وی اظهار داشت: استان‌های خراسان رضوی، کرمان، یزد، لرستان، سمنان، فارس، قم، بوشهر و تهران دارای پروژه‌های دامپزشکی بودند که در ایام دهه فجر توسط مقامات ستادی و استانی به بهره‌برداری می‌رسند./