Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۳
کد مطلب : 10971
 

صادرات 392 هزار کیلوگرم پنجه و پای مرغ از بهشهر به ویتنام
رئیس اداره دامپزشکی بهشهر گفت: در سال 94 واردات حدود یک میلیون تن نهاده‌های خوراک دام از کشورهای آسیای میانه به بندر امیرآباد بهشهر صورت گرفت، هم‌چنین 392 هزار کیلوگرم پنجه و پای مرغ از شرکت تعاونی جانبازان مهدیه بهشهر به کشور ویتنام صادر شد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
صادرات 392 هزار کیلوگرم پنجه و پای مرغ از بهشهر به ویتنام
هایده باقری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در سال 94 اداره دامپزشکی بهشهر اقدام به برگزاری 10 مورد کلاس آموزشی با حضور 450 بهره بردار با هدف افزایش آگاهی قصابان و روستائیان کرد.

وی افزود: در سال گذشته 400 مورد مجوز جوجه ریزی و 5500 مورد گواهی حمل طیور زنده کشتاری صادر و نیز 45 مورد نمونه برداری از مرغداری‌های صنعتی در شهرستان بهشهر انجام شد.

باقری با بیان اینکه در سال 94، 250 مورد بازدید بهداشتی از مزارع پرورش ماهیان گرمابی شهرستان صورت گرفت، افزود: در سال گذشته 40 مورد نمونه برداری از آب مزارع پرورش ماهی و 8 مورد نمونه برداری از ماهیان زینتی و گرمابی انجام شد.

رئیس اداره دامپزشکی بهشهر گفت: در سال گذشته 204 مورد بازدید بهداشتی از زنبورستان‌ها، 10 مورد نمونه‌برداری بهاره و زمستانه از زنبورستان‌ها و 5 مورد نمونه‌برداری از عسل در شهرستان بهشهر صورت گرفت.

باقری با اشاره به اینکه در سال 94، دو مرکز درمانگاه دامپزشکی و یک مرکز مایه کوبی در شهرستان بهشهر افتتاح شد، افزود: در سال گذشته 110 مورد بازدید از داروخانه های دامپزشکی، 65 مورد بازدید از درمانگاههای دامپزشکی، 50 مورد بازدید از مراکز مایه کوبی و نظارت بر حسن انجام 3 هزار مورد عملیات درمانی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال 94 اداره دامپزشکی بهشهر 8 مورد قرارداد در قالب طرح توسعه به ارزش بالغ بر 280 میلیون ریال با مراکز مایه کوب شهرستان جهت پوشش واکسیناسیون 24 هزار رأس دام منعقد کرد.

باقری با بیان اینکه در سال گذشته 10 مورد نمونه برداری از مغز سگ مشکوک به هاری انجام و به انستیتوپاستور در آمل جهت بررسی ارسال شد، افزود: در سال گذشته 4 هزار و 374 مورد تست سل، 5 هزار و 540 تست سرمی بروسلوز و 14 مورد تست مالئین در تکسمی در شهرستان انجام شد که در نتیجه تست‌های به عمل آمده 3 راس گاو مبتلا به سل و 24 راس گوسفند مبتلا به بروسلوز در کشتارگاه صنعتی کشتار و غرامت آن به صاحبان دام پرداخت شد.

وی عنوان کرد: در سال 94 واردات حدود یک میلیون تن نهاده‌های خوراک دام از کشورهای آسیای میانه به بندر امیرآباد بهشهر صورت گرفت که 285 مورد بازدید بهداشتی و نمونه برداری از محمولههای وارداتی انجام شد.

رئیس اداره دامپزشکی بهشهر گفت: در سال گذشته 1400 مورد گواهی حمل مواد اولیه کارخانه‌های تولید آرد و خوراک دام در شهرستان صادر شد و نیز 400 تن محموله گندم و جو که دچار کپک زدگی شده بود با دستور مقام قضایی معدوم شد.

باقری تصریح کرد: در سال 94 صادرات 392 هزار کیلوگرم پنجه و پای مرغ به کشور ویتنام از شرکت تعاونی جانبازان مهدیه بهشهر صورت گرفت.