Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۹
کد مطلب : 11132
 

هیچ موردی از بیماری آنفلوانزای پرندگان در زنجان مشاهده نشده است
مدیر کل دامپزشکی زنجان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون هیچ موردی از بیماری آنفلوانزای پرندگان در استان زنجان مشاهده نشده است.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
هیچ موردی از بیماری آنفلوانزای پرندگان در زنجان مشاهده نشده است
محمد رشید کرمی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه با توجه به بازرسی های صورت گرفته تاکنون موردی از آنفولانزای پرندگان در زنجان مشاهده نشده است، افزود: مرغداریهای زنجان عاری از آنفلوانزا پرندگان است و طبق بررسی ها صورت گرفته هیچ گونه موردی از این نوع بیماری مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه طبق بررسی های انجام شده از ابتدای سالجاری تاکنون هیچ موردی از بیماری آنفلوانزای پرندگان در استان زنجان مشاهده نشده است، ادامه داد: همزمان با نمونه برداری از مرغداری ها و نیز مناطق زیست پرندگان در زنجان ، گروههای دامپزشکی استان بر سلامت مرغ ها و پرندگان کشتار شده نظارت می کنند.

کرمی با بیان اینکه در این مدت ۲ هزار و ۳۵۰ نمونه گیری بیماری آنفلوانزا از واحدهای مرغداری استان انجام شده است، افزود: طی این بازه زمانی دو هزار و ۳۵۰ مورد نمونه برداری و بیش از ۴ هزار و ۲۶۰ موردآزمایش از مرغداری ها انجام شده است.

مدیر کل دامپزشکی زنجان گفت: اجرای طرح پایش آنفلوانزا ، بروز کردن دستورالعمل های دامپزشکی در خصوص این بیماری ، دریافت گزارش روزانه از واحد های صنعتی در خصوص تلفات در مرغداریها از دیگر برنامه های انجام شده برای جلوگیری از آنفلونزای پرندگان در این استان است.