Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۵۴
کد مطلب : 7838
 

آنفلوانزي مرغي در ويتنام پس از يک سال يک قرباني گرفت
رسانه های ویتنام اعلام کردند آنفلوانزای مرغی برای نخستین بار در یک سال اخیر در ویتنام قربانی گرفت. بنا بر اعلام رسانه های ویتنام، پسری چهار ساله روز سه شنبه بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوانزای مرغی در استان دونگ تاپ در جنوب کشور جان خود را از دست داد.
مرجع : واحد مرکزی خبر
 
آنفلوانزي مرغي در ويتنام پس از يک سال يک قرباني گرفت
بنا بر اعلام مسئولان بهداشتی استان، این پسر خردسال از طریق ویروس موجود در بدن مرغی که در خانه شان ذبح شده بود، آلوده شد و سپس جان خود را از دست داد.
در پی مرگ این کودک و مثبت اعلام شدن آزمایش چند مرغ، کارکنان بهداشتی همه ماکیان مناطق اطراف را معدوم کردند . بنا بر اعلام مقامات، تدابیر پیشگیرانه ای نیز برای جلوگیری از شیوع بیماری در منطقه اتخاذ شده است.
به گفته این مقامات، نتیجه آزمایش هر ده نفری که با این کودک در تماس بودند، منفی اعلام شده است.
نخستین مورد ابتلا به بیماری آنفلوانزای مرغی در ویتنام سال دو هزار و سه گزارش شد. شمار این موارد از آن زمان تاکنون به صد و بیست و چهار نفر رسیده است که شصت و دو تن از آنها جان خود را از دست دادند. بنا بر اعلام وزارت بهداشت ویتنام، مورد قبلی مرگ بر اثر آنفلوانزای مرغی در ویتنام فوریه دو هزار و دوازده گزارش شد.
به گزارش خبرگزاری شین هوا از هانوی، در راستای تدابیر برای پیشگیری از شیوع آنفلوانزای مرغی در ویتنام، مراکز ایست بازرسی مرزی برای کنترل افراد و حیواناتی که از مرز عبور می کنند از جمله افرادی که در دو فرودگاه بین المللی مهم تان سون نهات در جنوب و فرودگاه نویی بایی در شمال کشور تردد می کنند، ایجاد شده است.
آزمایشگاههای سراسر کشور نیز آماده آزمایش موارد مشکوک به آنفلوانزای مرغی هستند . از مسئولان درمانگاهها نیز خواسته شده بخش هایی را به قرنطیه اختصاص دهند.