داخلی     آرشيو خبر     مرغ مادر
Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۸:۲۸
کد مطلب : 2680
 

مدير كل دامپزشكي هرمزگان اعلام كرد:
صادرات 1577 تن آبزيان غير قابل مصرف بازار داخلي از هرمزگان
مدير كل دامپزشكي هرمزگان از صادرات يك‌‌هزار و 577 تن آبزيان غير قابل مصرف بازار داخلي به خارج از طريق هرمزگان در شش ماهه اخير خبر داد.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
صادرات 1577 تن آبزيان غير قابل مصرف بازار داخلي از هرمزگان
به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، ذبيح‌الله غريب شامگاه‌شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهميت بهداشت مواد غذايي اظهار داشت: در پنج ماهه اخير تعداد 151 هزار مورد آزمايش كنترل كيفي مواد غذايي و همچنين انگل شناسي روي گوشت مرغ و ماهي توسط آزمايشگاه‌هاي مربوطه انجام گرفته است.
وي با بيان اينكه 90 درصد صادرات، واردات و ترانزيت فرآورده‌هاي خام دامي از طريق بنادر هرمزگان به كشور انجام مي‌گيرد، افزود: بديهي است كه آزمايشگاه‌‌هاي كنترل كيفي در اين استان از پركارترين آزمايشگاه در نوع خود در كشور باشند.
مدير كل دامپزشكي هرمزگان در همين راستا گفت: آزمايشگاه اين اداره يكي از اصلي‌ترين آزمايشگاه‌هاي كشور در نوع خود محسوب مي‌شود.

* صادرات 4 تن باله خشك شده كوسه
غريب ادامه داد: در مدت زمان ياد شده تعداد 7 هزار فقره گواهي بهداشتي حمل برا ي واردات، 9 هزار و 542 گواهي حمل بين استاني و 2 هزار و 479 گواهي حمل بهداشتي ترانزيت دام و طيور به مقصد كشورهاي آسياي ميانه و افغانستان به وسيله دامپزشكي هرمزگان صادر شده است.
مدير كل دامپزشكي هرمزگان گفت: از ابتداي سال‌جاري تاكنون 225 تن ميگوي پرورشي، 491 تن ماهي خوراكي، يك‌هزار و 577 تن آبزيان غير قابل مصرف در بازار داخلي و چهار تن باله خشك شده كوسه از هرمزگان به خارج از كشور صادر شده است.
غريب همچنين افزود: از هرمزگان آبزيان غير قابل فروش و مصرف در بازار داخل كشور شامل 445 تن ماهي مركب، يك‌هزار تن ماهي يال اسبي و 132تن ماهي اسكوئيت نيز از استان به خارج صادر شده است.
وي از صدور مجوز لازم براي صادرات 15 نفر شتر به مقصد كشورهاي عربي حاشيه خليج فارس به عنوان ديگر فعاليت اداره كل دامپزشكي استان هرمزگان در پنج ماهه گذشته نام برد.