Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۳
کد مطلب : 10870
 

توسعه کمی مراکز پرورش مرغ و بوقلمون‌ اصفهان در دستور کار نیست
مدیر امور طیور و زنبور عسل جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: توسعه کمی واحدهای پرورش مرغداری و بوقلمون استان در دستور کار جهاد کشاورزی استان اصفهان نیست.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
توسعه کمی مراکز پرورش مرغ و بوقلمون‌ اصفهان در دستور کار نیست
زهرا فیضی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: توسعه کیفی صنعت مرغداری از طریق ارتقاء بهره‌وری، بهبود کیفیت محصولات تولیدی به منظور افزایش امکان صادرات محصولات به خارج از کشور و یکپارچه سازی تولید با حمایت از ایجاد شرکت‌های زنجیره‌ای در صنعت مرغداری از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی استان است.

وی بیان کرد: استان اصفهان با تولید ۱۶۷ هزار تن گوشت مرغ و ۹۵ هزار تن تخم مرغ درسال ۹۴ رتبه دوم کشور را دارد، علاوه بر این با تولید ۷ هزار تن گوشت بوقلمون در این محصول رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است و از نظر ظرفیت و پتانسیل تولیدات دامی و مواد پروتئینی استان در اکثر فعالیت‌های پرورش طیور دارای رتبه برتر در کشور است.

مدیر امور طیور و زنبور عسل جهاد کشاورزی اصفهان با اشاره به مازاد محصولات طیور در استان افزود: توسعه کمی واحدهای مرغداری و بوقلمون استان در دستور کار قرار ندارد و امکان بهره‌مندی از تسهیلات مکانیزاسیون برای واحدهای دارای پروانه بهره برداری از برنامه‌های حمایتی سازمان جهت فعالین صنعت مرغداری است که با استفاده از تسهیلات، برای به روز کردن تجهیزات مرغداری ها با بازده بالا وجود دارد.

وی اعلام کرد: در راستای حمایت از تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط و طرح‌های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بالاتر از ۶۰ درصد بخش کشاورزی در راستای اقتصاد مقاومتی، تخصیص تسهیلات برای تولید کنندگان بخش کشاورزی و از جمله مرغداران پیش‌بینی شده است.

فیضی گفت: براساس این دستورالعمل مرغداران دارای پروانه بهره‌برداری برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش و واحدهای مرغداری در حال تاسیس با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد برای تکمیل واحد خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: هدف از این طرح کمک به حفظ اشتغال و افزایش تولید بنگاه های تولیدی و راه اندازی طرح‌های نیمه تمام و تقویت تحرک اقتصادی از طریق منابع بانکی است که در همین راستا داشتن چک برگشتی یا بدهی قبلی به بانک مانع از پرداخت تسهیلات مذکور نیست.