Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۷
کد مطلب : 10915
 

تحولات ترکیه تاثیری بر روند صادرات تخم مرغ ندارد
دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار گفت: تحولات اخیر ترکیه تاثیر خاصی در روند صادرات به عراق نداشته، به طوریکه هم اکنون روزانه به طور متوسط 250 تن تخم مرغ به عراق و افغانستان صادر می شود.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
تحولات ترکیه تاثیری بر روند صادرات تخم مرغ ندارد
سید فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار با اشاره به تاثیر تحولات اخیر ترکیه در روند صادرات اظهار داشت: تحولات اخیر ترکیه تاثیر خاصی در روند صادرات به عراق نداشته، به طوریکه هم اکنون روزانه به طور متوسط 250 تن تخم مرغ به عراق و افغانستان صادر می شود.

وی با اشاره به آنکه در حال حاضر65 درصد تخم مرغ به افغانستان و 35 درصد به عراق صادر می شود، گفت: با تغییر فصل و اتمام ماه رمضان و افزایش مصرف در عراق پیش بینی می شود که روزانه صادرات تخم مرغ به مرز 350 تن برسد.

طلاکش ادامه داد: تحولات سیاسی اخیر ترکیه در روند صادرات تاثیر گذار نخواهد بود و تنها روند صادرات همانند سال های گذشته در این ایام بهتر خواهد شد که به دنبال ان این امر قیمت ها نیز افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به قیمت تخم مرغ بیان کرد: طی 10 روز گذشته قیمت تخم مرغ درب مرغداری با ثبات بوده به طوریکه هم اکنون هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 2 هزار و 850 تومان به فروش می رسد.

طلاکش در ادامه یادآور شد: با افزایش روزانه حدود 100 تن صادرات پیش بینی می شود که نرخ هر کیلو تخم مرغ به بالای 3 هزار و 100 تومان برسد.

دبیر کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار با اشاره به افزایش قیمت نهاده های دامی تصریح کرد: با توجه به افزایش قابل توجه نهاده های دامی به ویژه سویا و ذرت طی 20 روز گذشته باید گفت که قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ با احتساب 10 درصد سود مرغدار3 هزار و 900 تومان است که این امر زیان مرغداران را نشان می دهد.