Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۷
کد مطلب : 11076
 

ساماندهی جایگاه های عرضه مرغ زنده در زاهدان
معاون فرماندار زاهدان گفت: در راستای ارتقاء سطح بهداشت و منظر شهر جایگاههای عرضه مرغ زنده در شهر زاهدان ساماندهی شد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
ساماندهی جایگاه های عرضه مرغ زنده در زاهدان
به گزارش خبرنگار مهر، محمد گمرکی زاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری که با اصحاب رسانه در محل فرمانداری زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر ۸۰ درصد شهر زاهدان از حیث وجود جایگاه های عرضه مرغ زنده پاکسازی شده است و ۲۰ درصد باقیمانده متعلق به مناطق حاشیه ای شهر زاهدان است.

وی با اشاره به اینکه ۸۰۰ جایگاه عرضه مرغ زنده با اشکال مختلف در کوچه ها و معابر شهر زاهدان وجود داشت، افزود: عرضه مرغ زنده علاوه بر مشکلات بهداشتی سیما و منظر شهر را هم تحت تاثیر قرار داده بود که خوشبختانه با این طرح چالش های مربوطه نیز مرتفع شده است.

وی خاطرنشان کرد: در شهر زاهدان ۷ بازارچه عرضه مرغ ایجاد شده که این افراد در آنها مستقر شده اند و این تجمع باعث شده تا بازرسان تعزیرات، دامپزشکی و بهداشت دسترسی و نظارت بهتری بر آنها داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه باید افق را به گونه ای ترسیم کنیم تا تقاضا به سمت عرضه مرغ به صورت کشتار روز سوق پیدا کند، گفت: بازارچه های عرضه مرغ مجهز به کشتارگاه نیز هستند و مردم می توانند در شرایطی بهداشتی اقدام به خرید و ذبح مرغ در این اماکن نمایند.

معاون فرماندار زاهدان اظهار کرد: در خصوص واردات مرغ از دیگر استان ها نیز متناسب با شرایط موجود اجازه واردات را صادر می کنیم و واردات مرغ در زمانی که تولیدات داخلی استان پاسخگوی نیاز مردم است ممنوع می باشد.

وی تلاش واحدهای پرورش طیور را برای ادامه حیات ستودنی دانست و تصریح کرد: هم اکنون ۲۴۴ هزار قطعه جوجه در حال رشد در واحدهای پرورش طیور استان وجود دارد که این رقم در سال گذشته ۷۶ هزارو ۶۴۵ قطعه بوده است.

گفتنی است پس از این نشست خبری اصحاب رسانه از بازارچه های عرضه مرغ در زاهدان بازدید و از نزدیک با اقدامات انجام شده آشنا شدند.