Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۹
کد مطلب : 11420
 

پنح واحد عرضه مرغ زنده در بدره پلمپ شدند
رییس شبکه دامپزشکی بدره گفت: پنج واحد از عرضه کنندگان مرغ زنده در سطح شهر بدره با نظارت و همکاری شبکه بهداشت این شهرستان پلمپ شدند.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
پنح واحد عرضه مرغ زنده در بدره پلمپ شدند
جلال کاظمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این برنامه ابتدا از بهداشت عمومی شهرستان آغاز شده و در برنامه های آتی برخورد قانونی با عرضه کنندگان مرغ زنده در روستاها در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به مراحل قانونی این طرح افزود: پلمپ این واحدها پس از طی مراحل قانونی و بر اساس حکم قضایی صورت گرفته است و در ادامه برنامه ساماندهی قصابی های غیر مجاز و استفاده از ظرفیت کشتارگاه که به تازگی تجهیز شده است، نیز مد نظر است.
رییس شبکه دامپزشکی بدره در مورد اهمیت اجرای این طرح یادآور شد: مرغ زنده از طریق حمل و نقل و یا نگهداری غیراصولی و همچنین کشتار غیرمجاز، می تواند زمینه انتشار انواع بیماری های مشترک بین انسان و دام مانند آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را باعث شود و سلامت عمومی شهروندان و صنعت مرغداری را مورد تهدید جدی قرار دهد.
کاظمی تاکید کرد: با عنایت به نظارت بهداشتی و شرعی بر روی محصولات استحصالی از کشتارگاه های طیور و با توجه به نبود نظارت یاد شده بر مراکز عرضه غیر مجاز مرغ زنده و خطر انتقال بیماری ها از پرندگان به انسان، کشتار غیرمجاز تهدیدی جدی علیه بهداشت فردی و عمومی جامعه محسوب می شود.
وی با توصیه به شهروندان جهت تهیه مایحتاج خود از مراکز مجاز تاکید کرد: شهروندان باید در تامین سلامت فردی و عمومی خود با برنامه های همگانی سلامت همراهی کنند و فرآورده های خام دامی مصرفی خود را از مراکز عرضه مجاز و دارای مهر تایید بهداشتی دامپزشکی تهیه کنند و در صورت داشتن هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد با سامانه 1512 اداره کل دامپزشکی استان تماس بگیرند.
به گزارش ایرنا 20 واحد مرغداری گوشتی فعال در سطح شهرستان بدره وجود دارد که سالیانه 280 هزار قطعه مرغ را روانه بازارهای مصرف می کنند.