Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۱
کد مطلب : 9626
 

پروژه پرورش مرغ گوشتی در قفس شهرستان دماوند افتتاح شد
پروژه پرورش مرغ گوشتی در قفس 120 هزار قطعه ای شهرستان دماوند برای نخستین بار در کشور به بهره برداری رسید.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
پروژه پرورش مرغ گوشتی در قفس شهرستان دماوند افتتاح شد
به گزارش روز شنبه ایرنا، در مراسمی با حضور ˈنعمت الله ترکیˈ معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری تهران، فرماندار شهرستان دماوند و معاونان فرماندار و برخی مسؤولان شهرستان دماوند، پروژه پرورش مرغ گوشتی در قفس 120 هزار قطعه ای که برای نخستین بار در کشور آغاز به کار کرده است، به بهره برداری رسید.

به گفته سرمایه گذار این پروژه، پرورش مرغ گوشتی در قفس شهرستان دماوند که در روستای سربندان افتتاح شده در مجموع اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و 545 میلیون تومان است که یک میلیارد و 545 میلیون تومان از تسهیلات بانکی و سه میلیارد تومان آن نیز از آورده مجری می باشد.

ˈسعید اکبریˈ در این مراسم ادامه داد: زیربنای این مجموعه در گذشته 24 هزار قطعه بود که توانستیم در پنج طبقه و به ظرفیت 120 هزار قطعه برسانیم که این اقدام در ایران بی نظیر است.

وی با بیان اینکه ابتدا 250 تن جوجه ریزی در این مجموعه انجام می شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تلاش داریم این میزان را در هر سال حداقل به پنج دوره افزایش دهیم که در مجموع یک هزار و 200 تن در سال گوشت مرغ خواهیم داشت.

سرمایه گذار این پروژه افزود: در حال حاضر در سه استان کشور این پروژه در سه طبقه انجام می شود که با توجه به شرایط ایجاد شده در این مجموعه می توان گفت پروژه پرورش مرغ گوشتی در قفس شهرستان دماوند می تواند در خاورمیانه نیز نمونه باشد.

اکبری طبقه بندی کردن این مجموعه پرورشگاهی را در کاهش مصرف سوخت بسیار موثر دانست و گفت: کاهش مصرف سوخت موجب افزایش کیفیت گوشت و قیمت مناسب آن می شود زیرا در صدد هستیم تا از هر اقدامی در جهت افزایش کیفیت گوشت مرغ تلاش کنیم.

لازم به ذکر است، در این پروژه موجب اشتغال شش نفر به صورت مستقیم و 50 نفر به صورت غیرمستقیم فراهم شده است.** کارخانه به سبز دماوند آغاز بکار کرد

کارخانه به سبز شهرستان دماوند که در ناحیه صنعتی شماره یک فعالیت داشت، با حضور معاون استاندار تهران بار دیگر کار خود را در دولت تدبیر و امید آغاز کرد.

این کارخانه که از قسمت هایی همچون تولید سبزیجات بسته بندی شده و سیب زمینی نیمه آماده تشکیل می شود، اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان هزینه شده است که دو میلیارد تومان تسهیلات بانکی و شش میلیارد تومان آن نیز آورده مجری بوده و ظرفیت تولید سه هزار تن را در سال دارد.