Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۹
کد مطلب : 10754
 

تولید مرغ در قفس ۷۰ درصد در خراسان جنوبی افزایش یافت
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از افزایش ۷۰ درصدی تولید مرغ به روش پرورش در قفس در استان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
تولید مرغ در قفس ۷۰ درصد در خراسان جنوبی افزایش یافت
هاشم ولی پور مطلق با اشاره به تولید ۲۳۴ تن مرغ در قفس به روش پرورش در قفس طی دو ماهه ابتدای سال جاری اظهار کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه قبل که حدود ۱۳۷ تن بوده افزایش ۷۰ درصدی را نشان می دهد.

وی، ارزش ریالی این تولیدات را ۱۲ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: در حال حاضر دو واحد تولیدی پرورش مرغ در قفس با ظرفیت ۱۵۱ هزار قطعه در هر دوره در استان فعال است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه این واحدها سالانه ظرفیت تولید ۶۰۴ قطعه مرغ را دارند، عنوان داشت: در حال حاضر حدود ۱۱ نفر به صورت مستقیم در این واحدها مشغول به کار هستند.

به گفته وی در سال گذشته نیز ۸۱۹ تن مرغ به روش پرروش در قفس در استان تولید شده است.

کاهش تلفات طیور با پرورش در قفس

ولی پور مطلق به تفاوت ها و مزیت های پرورش مرغ در قفس اشاره کرد و افزود: در این روش به دلیل نگهداری مرغ در قفس به صورت روزانه کود سالن ها تخلیه و در نتیجه طیور کمتر به بیماری ها مبتلا می شوند.

وی،کاهش ضریب تلفات را از جمله مزایای دیگر این روش عنوان کرد و افزود: این روش با هدف بهینه سازی انرژی و افزایش راندمان تولید اجرا می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به حمایت های انجام شده از فعالان این عرصه، بیان کرد: علاوه بر تسهیلات ساخت و ساز به ازای هر مرغ حدود شش میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت می شود.

تولید سالانه ۲۴ هزار تن گوشت قرمز در استان

ولی پور مطلق همچنین از تولید سالانه ۲۴ هزار تن گوشت قرمز در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر حدود ۳۴ درصد مردم استان به کار تولید و پرورش دام مشغول هستند.

وی، تعداد دام های سبک استان را سه میلیون و ۱۴۳ راس برشمرد و افزود: تعداد دام های سنگین استان نیز تا پایان سال گذشته ۱۵۵ هزار و ۹۹۵ راس برآورد شده است.