Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب : 10382
 

صادرات 77 هزار تن تخم‌مرغ/ جلوگیری از سودجویان صادراتی
مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار از صادرات روزانه 300 تا 400 تن تخم‌مرغ خبر داد و گفت: طی ماه‌های اخیر برخی سودجویانی که هیچ نقشی در بازار تخم‌مرغ نداشتند، درخواست‌های غیرمنطقی برای صادرات این محصول داشتند که در راستای منافع ملی و تنظیم بازار داخلی جلوگیری شده است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
صادرات 77 هزار تن تخم‌مرغ/ جلوگیری از سودجویان صادراتی
رضا ترکاشوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون حدود 77 هزار تن تخم‌مرغ به کشور‌های مختلف به ویژه عراق صادر شده است که سهم صادرات این محصول به صورت روزانه حدود 300 تا 400 تن بوده است.

وی با بیان این‌که تا پایان سال بیش از 90 هزار تن تخم‌مرغ صادر می‌شود، افزود: طی ماه‌های اخیر برخی سودجویان که در بازار صادراتی تخم‌مرغ هیچ نقشی ندارند تقاضای صادرات این محصول را به صورت غیرمنطقی و در اندازه و مقدارهای بسیار زیاد داشتند که باعث برهم خوردن تعادل بازار داخلی می‌شد، بنابراین به درخواست آنها توجهی نشد و مجوزی به آنها برای صادرات ندادیم.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار ادامه داد: طی دو سال اخیر وضعیت بازار تخم‌مرغ در جهان تحت تاثیر برخی عوامل تغییر کرده است که بادوام نیز نخواهد بود و به همین دلیل طی ماه‌های اخیر شاهد درخواست‌های غیرمنطقی و بسیار زیاد برای صادرات تخم‌مرغ آنهم از سوی عده‌ای که پیش از این نقشی در تجارت این محصول نداشتند، بودیم. اما این درخواست‌ها با هدف صادرات ارائه نشد و تنها هدف این تاجران سودجویی و فرصت‌طلبی از بازار جهانی تخم‌مرغ بود تا بتواند یک شبه سودهای هنگفتی به جیب بزنند.

ترکاشوند با بیان این‌که سودجویان بازار تخم‌مرغ برای رسیدن به اهداف خود از هر راهی وارد شدند و اتحادیه را تحت فشار قرار داده‌اند، گفت: صادرات تخم‌مرغ براساس تولید داخلی و نیاز بازار خارجی تنظیم شده و در این راستا مدیریت خواهد شد تا تعادل بازار داخلی بهم نریزد بنابراین نمی‌توانیم با درخواست‌های غیرمنطقی و سودجویانه برای صادرات تخم‌مرغ موافقت کنیم.

وی تاکید کرد: تنظیم بازار داخلی تخم‌مرغ به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی برای صادرات این محصول در نظر گرفته شده است که در تلاشیم ما آن را به کمک صادر‌کنندگان واقعی و شناسنامه‌دار مدیریت کنیم.