Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۲
کد مطلب : 10201
 

پیش بینی افزایش قیمت تخم مرغ
دبیر کانون پرورش‌دهندگان مرغ تخم گذار گفت: بعد از اربعین حسینی پیش بینی می‌شود که قیمت هر کیلو تخم مرغ به مرز 4 هزار تومان افزایش یابد.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
پیش بینی افزایش قیمت تخم مرغ
سید فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص روند تولید تخم مرغ در کشور اظهار داشت: روزانه حدود 2500 الی 2600 تن تخم مرغ در کشور تولید شده و اکنون با توجه به حذف مرغ‌های پیر از چرخه تولید با حداقل 400 تن مازاد تخم مرغ در روز مواجه هستیم.

وی افزود: به دلیل فرا رسیدن ایام اربعین حسینی صادرات تخم مرغ به عراق با کاهش قابل توجهی مواجه بوده و می‌توان گفت که تا پایان هفته این روند ادامه دارد.

طلا کش در ادامه گفت: در واقع تقاضایی بالغ بر 100 هزار تن تخم مرغ در سال برای صادرات از سوی بازارهای هدف وجود دارد که متاسفانه به سبب عدم مشوق‌های صادراتی به صادر کنندگان این امر شدنی نیست.

دبیر کانون پرورش دهندگان تخم مرغ بیان کرد: خوشبختانه از هفته گذشته تا کنون قیمت‌ها روند باثباتی را در بازار داشته و می‌توان گفت که اکنون قیمت هر کیلو گرم تخم مرغ درب مرغداری 3600 تومان بوده گرچه قیمت‌ها با توجه به قیمت تمام شده و 10 درصد سود مرغدار ایده آل نیست اما همواره پیش بینی می‌شود که قیمت‌ها بعد از اربعین حسینی به مرز 4 هزار تومان برسد.