Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۸
کد مطلب : 9517
 

دامپزشکی آمل از توزیع بیش از نیم تن مرغ زنده جلوگیری کرد
رییس اداره دامپزشکی آمل از توقیف بیش از 665 کیلوگرم مرغ زنده که برخی افراد با خودروهای سواری در حال توزیع در بازارهای محلی بودند ، خبر داد .
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
دامپزشکی آمل از توزیع بیش از نیم تن مرغ زنده جلوگیری کرد
' مجید غلامپور ' روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : افراد سودجو که با سه دستگاه خودروی سواری اقدام به حمل و عرضه مرغ زنده به صورت غیر بهداشتنی در بازارهای شهرستان می کردند ، با همکاری نیروی انتظامی و دادگستری شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود : مرغ های زنده پس از توقیف برای کشتار بهداشتی به کشتارگاه صنعتی شهرستان آمل منتقل شد.

رییس اداره دامپزشکی آمل نسبت به خرید مرغ زنده در سطح شهر و بازارهای محلی شهرستان به شهروندان هشدار داد و گفت : شهروندان می توانند برای تهیه مرغ مصرفی خود به مراکز عرضه که زیرنظر دامپزشکی فعالیت می کنند مراجعه کنند.

وی افزود : شهروندان همچنین در زمان خرید مرغ به برند کشتارگاههای صنعتی طیور و تاریخ تولید ، انقضا ، شرایط نگهداری و شماره پروانه بهره برداری از اداره کل دامپزشکی توجه نمایند.

غلامپور گفت : در صورتی که مردم از خطرات عرضه مرغ مطلع باشند و اقدام به خرید اینگونه مرغ ها نکنند، افراد سودجو نیز به چنین کارهایی رو نمی آورند.

وی یادآورشد: بیشتر بیماری ها منشاء دامی داشته و مشترک بین انسان و دام است و خطر انتقال بیماری ها از طریق دام زنده به انسان وجود دارد.