Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۸
کد مطلب : 11380
 

توزیع تخم مرغ‌های آلوده هلندی در دیگر کشورهای اروپایی/ فراخوان پس گرفتن تخم مرغ ها از فروشگاه های زنجیره ای بدون ارائه قبض خرید
در پی کشف نوعی آفت‌کش در مرغ‌داری‌های هلند، تخم‌مرغ‌های آلوده‌ی صادره از این کشور در آلمان و بلژیک جمع‌آوری می‌شوند. فروشگاه‌های زنجیره‌ای "آلدی" آلمان، این محصولات را بدون ارایه‌ی قبض خرید پس می‌گیرند.
مرجع : ایانا
 
توزیع تخم مرغ‌های آلوده هلندی در دیگر کشورهای اروپایی/ فراخوان پس گرفتن تخم مرغ ها از فروشگاه های زنجیره ای بدون ارائه قبض خرید
به گزارش ایانا از دویچه وله، برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای کشورهای اروپایی، تخم‌مرغ‌های آلوده‌ی صادره از هلند را از قفسه‌های خود جمع‌آوری می‌کنند. مدیران سوپرمارکت " آلدی شمال و جنوب " آلمان امروز جمعه (۴ ژوییه ۲۰۱۷) مصادف با ۱۳ مرداد ۹۶ در بیانیه‌ای اعلام کرد که با وجود آن که هیچ خطری متوجه سلامتی مشتریان نیست، اما در اقدامی کاملا پیشگیرانه" تمام تخم‌مرغ‌هایی که از مرغداری‌های هلند خریداری شده را از بین می‌برد و از این پس برای فروش تنها "تخم‌مرغ‌های آزمایش‌شده" را عرضه می‌کند.

در این بیانیه آمده است، با اجرای "اقدامات پیش‌گیرانه‌ی یادشده" امکان دارد که خریداران در شعبه‌های متعدد گاهی با کاهش عرضه‌ی این کالا روبرو شوند. گفته می‌شود که فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای آلدی در هفته‌ی گذشته، انواع گوناگون تخم‌مرغ‌های عرضه‌شده را از قفسه‌ها جمع‌آوری کرده‌است.

"آلدی" هم‌چنین یادآور می‌شود که مشتریان می‌توانند تخم‌مرغ‌های خریداری شده را بدون قبض خرید به تمام شعبه‌ها پس بدهند.

بنا به گزارش"سازمان بهداشت و مواد غذایی هلند" تا کنون بیش از ۱۰ میلیون تخم‌مرغ به فروشگاه‌های مواد غذایی آلمان فروخته شده است. پیشتر شمار این محصولات‌، ۳ میلیون عدد عنوان شده بود. گفته می‌شود که هم‌چنین تعداد ایالت‌های آلمانی‌ که تخم‌مرغ‌های آلوده‌ی هلندی در آن‌ها عرضه شده، به ۱۲ ایالت رسیده است. پیش از آن تنها از دو ایالت نوردراین وستفالن و نیدرساکسن نام برده می‌شد.
به نظر کارشناسان جمع‌آوری تخم‌مرغ‌های آلوده برای جلوگیری از بروز بیماری‌های ناشی از آفت‌کش مورد استفاده کافی نیست. چون پیش از کشف آن‌ها در مرغ داری‌های هلند و اعلام آن، تخم‌مرغ‌های آلوده‌ پخش‌شده برای تهیه‌ محصولات دیگر مانند کیک و بیسکویت مورد مصرف قرار گرفته‌اند.