Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۷
کد مطلب : 10075
 

تخم مرغ رایگان در مدارس مناطق محروم قم توزیع می‌شود
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: به مناسبت روز جهانی تخم مرغ و ترویج مصرف آن، در مراکز آموزشی و مدارس مناطق محروم قم تخم مرغ به صورت رایگان توزیع می‌شود.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
تخم مرغ رایگان در مدارس مناطق محروم قم توزیع می‌شود
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از جهاد کشاورزی قم، حسین علی بیگی اظهار داشت: در جلسه‌ای که با حضور نمایندگانی از دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل دامپزشکی، شهرداری و تشکل‌های طیور تخمگذار استان در محل سازمان جهاد کشاورزی قم برگزار شد، مقرر شد اتحادیه مرغداران با همکاری اداره کل آموزش و پرورش به مناسبت روز جهانی تخم مرغ در چندین مرکز آموزشی مناطق محروم، تخم مرغ رایگان توزیع کند.

وی اظهار داشت: اختصاص برنامه‌های ویژه در راستای ترویج مصرف تخم مرغ و اطلاع رسانی در خصوص اهمیت تغذیه و افزایش سرانه مصرف آن در استان قم ضروری است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم افزود: شناسایی و جهت دهی کاربردهای مختلف تخم مرغ در مواد غذایی، غنی سازی تخم مرغ، زیباسازی مدارس با شعارهای اهمیت تغذیه‌ای تخم مرغ، برگزاری مسابقات، مقایسه ارزش غذایی تخم مرغ با سایر مواد غذایی و... از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد تشکل‌های طیور استان با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش نسبت به زیباسازی فضای مدارس با شعارهای مرتبط با ارزش غذایی تخم مرغ اقدام کنند.

علی بیگی با اشاره به برگزاری جشنواره تخم مرغ با همکاری شهرداری در یکی از بوستان‌های قم، افزود: در این جشنواره اتحادیه مرغداران نسبت به عرضه تخم مرغ به قیمت درب واحد تولیدی اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: رسانه‌های استان و صدا و سیمای مرکز قم می‌توانند با حضور کار‌شناسان تغذیه و سازمان جهاد کشاورزی و پوشش برنامه‌های جشنواره و روز جهانی تخم مرغ در راستای فرهنگ سازی برای مصرف تخم مرغ اقدام کنند.

۱۷ مهرماه مصادف با ۹ اکتبر به عنوان روز جهانی تخم‌مرغ نامگذاری شده است.