Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۵
کد مطلب : 7851
 

آنفلوآنزی مرغی به پایتخت چین رسید
با مبتلا شدن یک کودک به ویروس ˈ اچ 7ان 9ˈ درشهر پکن، بیماری آنفلوآنزای مرغی از استان های شرقی به پایتخت چین رسید.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
آنفلوآنزی مرغی به پایتخت چین رسید
به گزارش ایرنا، مسوولان بهداشتی محلی روز شنبه تایید کردند که ویروس آنفلوآنزی مرغی در یک کودک هفت ساله بیمار در پکن مشاهده شده است.

این نخستین گزارش رسمی از انتقال ویروس ˈ اچ 7ان 9ˈ به پایتخت چین است.

اولین موارد این بیماری حدود یک ماه قبل در شهر شانگهای در جنوب شرق چین مشاهده شد.

براساس آخرین گزارش اداره ملی بهداشت چین تاکنون 11 تن جان خود در سه استان این کشور از دست داده اند و مبتلایان نیز به حدود 40 نفر رسیده اند.

رسانه های چین دیروز گزارش دادند که سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل ضمن اعلام پشتیبانی برای کمک به چین، از نحوه مقابله مراکز بهداشتی این کشور برای جلوگیری از سرایت و همه گیر شدن بیماری آنفلوانزای مرغی قدردانی کرده اند.

در حال حاضر دانشمندان و پزشکان چینی کار مطالعه بر روی ویروس ˈاچ 7ان 9 ˈ را که از پرندگان به انسان منتقل می شود ادامه می دهند تا شاید واکسنی برای آن تولید کنند.

با این حال مقام های اداره ملی بهداشت چین گفته اند که این کار حداقل هفت ماه زمان نیاز دارد.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده هنوز شواهد مستندی برای سرایت این نوع بیماری بین انسان در دست نیست و تدابیری مانند بازرسی بهداشتی در گمرگ ها و ایجاد محدودیت برای تجارت و مسافرت به این دلیل، توصیه نمی شود.

سازمان جهانی بهداشت دام نیز گفته است در رویارویی با ویروس آنفلوانزای مرغی ˈاچ7ان9 ˈ با چین همکاری می کند.

سازمان خوارو بار و کشاورزی وابسته به سازمان ملل نیز روز پنج شنبه یک نشست خبری برای توضیح وضعیت سرایت بیماری آنفلوآنزای مرغی در بانکوک برگزار کرد.