Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۳
کد مطلب : 10308
 

افزایش 13 درصدی جوجه‌ریزی در مرغداری‌های سمنان
‌رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان جوجه‌ریزی چهار میلیون قطعه‌ای در واحدهای پرورش مرغ گوشتی شهرستان سمنان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
افزایش 13 درصدی جوجه‌ریزی در مرغداری‌های سمنان
دکتر وحید قدس با اعلام این خبر افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون چهار میلیون و 224 هزار و 380 قطعه جوجه یک‌روزه در فارم‌های گوشتی سمنان، پرورش یافته که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود 13 درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه صنعت طیور کشور، جزو بزرگترین صنایع کشور و از ارکان مهم اقتصادی کشور است، تصریح کرد: این صنعت سهم مهمی در تولید ناخالص ملی و اشتغال‌زایی دارد، لذا در جهت حفظ و صیانت از این صنعت می‌بایست اقدامات مناسب و موثری در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گیرد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان گفت: سازمان دامپزشکی کشور نیز در این راستا، نظارت بر عملکرد واحدهای پرورش طیور با بهره‌گیری از سیستم‌های بروز و نوین مانند سامانه پایش و مراقبت بیماری‌های پرندگان (GISطیور) را در اهم برنامه‌های سازمانی خود قرار داده است.

قدس از فعالیت 61 واحد پرورش طیور در شهرستان سمنان خبر داد و از از فعالان صنعت مرغداری خواست: جهت حفظ سرمایه خود و پیشگیری از به خطر افتادن صنعت طیور کشور، نسبت به رعایت دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی خصوصا ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای اقدام و همکاری لازم را با این سازمان دامپزشکی داشته باشند.