Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۹
کد مطلب : 10067
 

افزایش 20 درصدی جوجه‌ریزی در مرغداری‌های سمنان
‌رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان از افزایش 20 درصدی جوجه‌ریزی در مرغداری‌های مرکز استان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
افزایش 20 درصدی جوجه‌ریزی در مرغداری‌های سمنان
دکتر وحید قدس با اعلام این خبر افزود: میزان جوجه‌ریزی 6 ماهه اول سال 94 در شهرستان سمنان 3 میلیون و 96 هزار و 235 قطعه بوده که در مقایسه با 6 ماهه اول سال 93، به میزان 20 درصد افزایش یافته است.

‌وی با اشاره به سهم 22 درصدی شهرستان سمنان از جوجه‌ریزی استان، عنوان کرد‌: درحال حاضر در شهرستان سمنان‌ 56 واحد پرورش مرغ گوشتی‌، 6 واحد پرورش مرغ تخم‌گذار و پولت و 2 واحد مرغ مادر و اجداد به ظرفیت 2 میلیون و 139 هزار و 400 قطعه در هر دوره پرورش وجود دارد‌.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان ادامه داد: این واحدها به فعالیت و تولید گوشت مرغ‌، تخم مرغ خوراکی و تخم مرغ نطفه‌دار پرداخته که بخش عمده‌ای از این تولیدات به استان‌های مجاور صادر می‌شود.

دکتر قدس در ادامه عنوان کرد: ارتقای ساختار بهداشتی مرغداری‌ها و استفاده از تکنولوژی مدرن در کنار رعایت مقررات بهداشتی و قرنطینه‌ای دامپزشکی ، می‌تواند ضمن افزایش بهره‌وری و کاهش بیماری‌ها، ارتقای امنیت غذایی را بدنبال داشته باشد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان با اشاره به شعار امسال سازمان جهانی بهداشت اضافه کرد: به دلیل اهمیت موضوع امنیت غذایی شعار سال 2015 از سوی سازمان جهانی بهداشت « بهبود امنیت غذایی از مزرعه تا سفره » ‌اعلام شده و از این رو اقدامات دامپزشکی در تحقق این شعار از نقش و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است‌.