Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۴
کد مطلب : 10664
 

پیش‌بینی افزایش سینوسی قیمت مرغ تا دو ماه آینده
با مشکلاتی که در حال حاضر در صنعت مرغداری با آن روبه‌رو هستیم، پیش‌بینی می‌شود ظرف دو ماه آینده با کاهش جوجه‌ریزی‌ها، قیمت مرغ به‌صورت سینوسی بالا رود.
مرجع : ایانا
 
پیش‌بینی افزایش سینوسی قیمت مرغ تا دو ماه آینده
مدیرعامل صندوق حمایت از طیور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از بدهکاری بسیار بالای مرغداران خبر داد و گفت: همچنان بسیاری از تولیدکنندگان از عرصه خارج می‌شوند، اما هیچ فکری به حال ساماندهی این بخش نشده است.

مهدی پورثمر افزود: پیش‌بینی می‌شود که ظرف دو ماه آینده چون رغبتی برای تولید وجود نداشته باشد، قیمت مرغ به‌صورت سینوسی بالا رود.

وی خاطرنشان کرد: راهکارهای متفاوتی برای تغییر وضعیت مرغداران پیشنهاد شده است، اما هیچ‌یک از آنها راه به جایی نبرده و نتوانسته است مشکل این قشر را مرتفع کند.

پورثمر از سوی این صندوق، سه راهکار را پیشنهاد داد که برخی از آنها آغاز شده است.

وی ادامه داد: به مرغداران سراسر کشور توصیه شده است که تولید را از سرمنشاء یعنی مرغ‌های اجداد و جوجه‌های مادر کم کنیم تا جایی که راه برای مصرف یا صادرات بیشتر باز شود.


نظارت بیشتر بر عملکرد عرضه‌کنندگان مرغ در میدان بهمن توسط تشکل‌ها

مدیرعامل صندوق حمایت از طیور تصریح کرد: به‌عنوان راهکار دوم تلاش کردیم که بازار میدان بهمن تهران را تحت نظارت بیشتری قرار دهیم، به‌گونه‌ای که دلال‌های موجود در این بخش می‌توانند بر قیمت این محصول تأثیرگذار باشند.

پورثمر یادآور شد: تعیین قیمت مرغ در میدان بهمن تهران باید توسط تشکل‌ها انجام شود.

وی به‌عنوان راهکار سوم تأکید کرد: شرکت پشتیبانی امور دام به‌نظر عملکرد چندان مناسبی درباره ذخیره‌سازی نداشته است، زیرا ذخیره مرغ‌های موجود در بازار، پس از مدتی که به تاریخ انقضایش نزدیک شد، به‌صورت گسترده در بازار عرضه می‌شود که این امر چندان خوشایند نیست و به ضرر مرغداران تمام می‌شود.

پورثمر اظهار داشت: به این شرکت پیشنهاد داده‌ایم که بازارهای دیگری را همچون بازارهای خارجی جایگزین ذخیره‌سازی مرغ کند.

وی در پایان گفت: امیدواریم که بتوانیم با راهکارهای فوق اندکی از بازار نابسامان مرغ را ساماندهی کنیم تا مرغداران کمتری متوجه ضرر و زیان شده و از عرصه خارج شوند.