Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۷
کد مطلب : 10470
 

ذخیره 20 هزار تنی مرغ در استان اصفهان
دبیر انجمن مرغ‌داران استان اصفهان گفت: بیش از صد هزار تن مرغ در کشور ذخیره میشود که از این میزان 20 هزار تن مرغ منجمد در استان اصفهان، برای عید ذخیره سازی شده است.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
ذخیره 20 هزار تنی مرغ در استان اصفهان
بهرام پاکزاد از ذخیره مناسب و کافی مرغ شب عید در استان خبر داد و افزود: پیش بینی می شود شیب افزایش قیمت مرغ برای شب عید زیاد نباشد و هر کیلوگرم مرغ 200 تا 300 تومان گران شود.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته کشور با مازاد تولید مرغ مواجه شد، افزود: نیاز سالانه کشور به مرغ حدود دو میلیون تن است که سال گذشته بین 200 تا 300 تن با مازاد تولید مواجه شدیم.

وی در خصوص صادرات مرغ به کشور روسیه گفت: تا این لحظه به دلیل بالا بودن هزینه های تولید کشور و مقرون به صرفه نبودن نرخ نهادها و قیمت بالای آن و همچنین هزینه های بالای حمل و نقل برای صادرات، یک کیلوگرم مرغ هم به روسیه صادر نشده است.

این در حالی است که روابط عمومی جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: استان اصفهان با دارا بودن هزار و 850 واحد مرغداری گوشتی به ظرفیت 35 میلیون قطعه و تولید سالانه 160 هزار تن تولید گوشت مرغ رتبه اول کشور در تعداد واحدهای مرغداری و رتبه دوم تولید گوشت مرغ را داراست.

موسوی افزود : استان اصفهان با 80 واحد پرورش بوقلمون به ظرفیت 600 هزار قطعه و تولید 8000 تن گوشت در سال مقام اول کشوری را داراست .

وی تصریح کرد :استان اصفهان به عنوان یکی از استانهای پیشرو در تولید گوشت مرغ بدون مصرف آنتی بیوتیک با تولید بیش از 2 هزار تن گوشت مرغ ویژه در سال است و یکی از 5 مرکز اصلاح نژاد و تکثیر مرغ بومی کشور به حساب می آید.