Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۴
کد مطلب : 10504
 

پیش‌بینی تامین ۱۴۰۰ تن گوشت مرغ برای بازار شب عید در خرم‌آباد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد از پیش بینی ۱۴۰۰ تن گوشت مرغ برای بازار شب عید در این شهرستان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
پیش‌بینی تامین ۱۴۰۰ تن گوشت مرغ برای بازار شب عید در خرم‌آباد
مراد بیرانوند در خصوص میزان مرغ تامین شده برای بازار شب عید در شهرستان خرم آباد اظهار داشت: مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته بیش از هزار و ۴۰۰ تن گوشت گرم مرغ در ایام نوروز و نیمه اول فروردین ۹۵ وارد بازار مصرف خواهد شد.

وی افزود: پیش بینی می شود با ورود این میزان گوشت مرغ گرم به بازار در ایام پایانی سال و اوایل فروردین ماه سال جدید بین بازار عرضه و تقاضا تعادل برقرار شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد یادآور شد: در نیمه دوم دی ماه امسال تا پایان بهمن ماه ۸۵۵ هزار قطعه جوجه ریزی در ۳۵ واحد فعال مرغ گوشتی شهرستان خرم آباد صورت گرفته است.

بیرانوند به وجود ۴۷ مزرعه پرورش ماهیان سردآبی در شهرستان خرم آباد اشاره کرد و افزود: همچنین در این شهرستان یک مزرعه ماهیان گرم آبی و یک مزرعه تولید بچه ماهی فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه سطح پرورش و تولید ماهیان سردآبی در شهرستان خرم آباد با ۱۲ استان غیرساحلی کشور برابری دارد، تصریح کرد: ظرفیت تولید انواع ماهیان سردآبی در خرم آباد هزار و ۴۵۰ تن، ماهیان گرم آبی ۱۰ تن و میزان تولید بچه ماهی شش میلیون قطعه در سال است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد میزان تولید سالیانه ماهیان سردآبی و گرم آبی شهرستان خرم آباد را دو هزار و ۳۰۰ تن برشمرد و افزود: از منابع آبی و سدهای ذخیره ای موجود در شهرستان خرم آباد ۸۴۰ تن انواع ماهیان سردآبی و گرم آبی صید می شود.

بیرانوند گفت: سالانه بیش از ۳۵۰ تن انواع ماهیان دریایی از حوزه شمال و جنوب کشور به صورت گرم و یخی وارد شهرستان خرم آباد می شود.

وی سرانه تولید ماهی در شهرستان خرم آباد را ۴.۷ کیلوگرم خواند و افزود: مصرف سرانه ماهی در این شهرستان ۴.۴ کیلوگرم است.