Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۳
کد مطلب : 10550
 

نظارت بر تولید بیش از ۶۴ هزار تن گوشت سفید در البرز
معاون سلامت اداره کل ارزیابی و نظارت بر کشتارگاه‌های طیور استان البرز از نظارت بر استحصال بیش از ۶۴ هزار تن گوشت سفید در البرز طی سال گذشته خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
نظارت بر تولید بیش از ۶۴ هزار تن گوشت سفید در البرز
علیرضا جمالی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سال گذشته در پنج کشتارگاه صنعتی و مجهز واقع در استان بیش از ۶۴ هزار تن گوشت سفید و بیش از ۲۴ هزار تن طیور زنده تحت نظارت دامپزشکی استحصال و پس از اخذ مجوزهای لازم به بازار مصرف عرضه شد.

جمالی به استقرار ۶ کشتارگاه صنعتی در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یکی از این کشتارگاه ها به دلیل مسائل فنی تعطیل است ولی ۵ کشتارگاه دیگر تحت نظارت بازرسان اداره کل دامپزشکی و مسئولان فنی بهداشتی مستقر در آنها تولیدات خود را به بازار عرضه می کنند.

به گفته معاون سلامت اداره کل ارزیابی و نظارت بر کشتارگاه‌های طیور استان از نمونه های گوشت ذبح شده در کشتارگاه ها برای انجام آزمایشات میکروبی و غذایی نمونه برداری می شود.

جمالی در پایان بر سلامت مرغ های تولیدی و بسته بندی شده در کشتارگاه های استان تاکید کرد و گفت: شهروندان هنگام خرید می توانند کد رهگیری و تاریخ درج شده روی بسته مرغ را به شماره ۳۰۰۰۸۹۰۳ پیامک کنند و از زمان تولید و مرکز پرورش طیور اطلاع حاصل کنند.