Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۵
کد مطلب : 9324
 

طرح تشدید نظارت بر مصرف تخم مرغ در قنادی های قزوین در حال اجرا است
معاون سلامت مدیر کل دامپزشکی استان قزوین از اجرای طرح تشدید نظارت بر تخم مرغ های مصرفی قنادی های این استان در ماه مبارک رمضان خبر داد.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
طرح تشدید نظارت بر مصرف تخم مرغ در قنادی های قزوین در حال اجرا است
ˈعلی رضا اکبرشاهی ˈ روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای اجرای این طرح بازرسان دامپزشکی استان در بازدید از قنادی ها بر چگونگی استفاده تخم مرغ در تهیه انواع شیرینی بویژه زولبیا و بامیه نظارت می کنند.

وی اظهار کرد:با توجه به حجم بالای مصرف تخم مرغ توسط قنادی ها برای تهیه و تولید زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان، بازرسان این اداره کل نظارت خود را در خصوص نحوه تهیه و نگهداری تخم مرغ در این واحدها تشدید کرده اند.

این مسوول گفت: رعایت زنجیره سرد و توجه به بهداشت تخم مرغ به دلیل قابلیت فساد پذیری بالا از اهمیت بالایی در تهیه محصولات غذایی برخوردار است و به همین دلیل نیز تهیه و نگهداری تخم مرغ در قنادیها دارای ضوابطی است که در صورت عدم رعایت این شرایط ، سلامت مصرف کنندگان را به خطر می اندازد.

وی در پایان از شهروندان خواست ، در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در این خصوص مراتب را ازطریق شماره 1512 و یا سامانه پیامکی 50001512 به اداره کل دامپزشکی استان قزوین اطلاع دهند.