Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۵
کد مطلب : 10109
 

لزوم حمایت از تولیدکنندگان مرغ در خراسان‌جنوبی
استاندار خراسان جنوبی، حمایت از تولیدکنندگان مرغ در بخش خصوصی را مورد تاکید قرار داد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
لزوم حمایت از تولیدکنندگان مرغ در خراسان‌جنوبی
وجه اله خدمتگزار در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اظهار کرد: تولیدکنندگان استان در تمامی بخش‌ها از جمله تولیدکنندگان مرغ در استان باید مورد حمایت و توجه قرار گیرند و کارشناسان و دست اندرکاران امر باید پیشنهادات و نظرات کارشناسی شده خود را به منظور تقویت و توسعه این صنعت ارائه کنند.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: باید زمینه ورود بیش از پیش سرمایه گذاران و فعالین بخش خصوصی در این رابطه بیش از پیش فراهم شود.

هاشم ولی‌پور، مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه با بیان اینکه یکی از دستور کارهای این جلسه، فروش مرغ زنده و روند تولید مرغ در استان است، افزود: حدود 90 درصد مرغ تولید شده در خراسان جنوبی مازاد بر مصرف داخل استان است.

وی با اشاره به اینکه صنعت مرغداری و تولید مرغ یکی از مزیت‌های بخش کشاورزی در خراسان جنوبی محسوب می‌شود، افزود: مشکلات خروج مرغ از استان و تغییر قیمت‌ها که البته تابع بازارهای کشور است گاهی مواقع برای فعالان صنعت طیور استان مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان از بازارهای مهم برای فروش مرغ تولید شده در خراسان‌جنوبی محسوب می‌شود، تصریح کرد: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم بازار سیستان و بلوچستان قرار شده است مرغ تولید شده خراسان‌جنوبی به صورت زنده به این استان صادر شود و در کشتارگاه‌های سیستان و بلوچستان کشتار شده و سپس توزیع شود که این امر بازار ما را تا حدودی تحت تاثیر قرار داده است.