Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۷
کد مطلب : 9731
 

فعالیت واحد های تولید تخم مرغ در گرو حمایت دولت است
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: ادامه فعالیت واحد های تولید تخم مرغ نیازمند حمایت دولت است.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
فعالیت واحد های تولید تخم مرغ در گرو حمایت دولت است
محمد نظر پور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: هم اکنون هر کیلو گرم تخم مرغ درب مرغداری ها 23 هزار ریال خریداری می شود که این مبلغ بسیار پایین تر از قیمت تمام شده تخم مرغ برای تولید کنندگان است.

وی با بیان اینکه هم اکنون عرضه تخم مرغ چندین برابر تقاضا است افزود: شاهد رکود قیمت این محصول در بازار هستیم که این امر موجب کاهش درآمد و ضرر و زیان تولید کنندگان شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان تاکید کرد: با جمع آوری بخشی از تخم مرغی که در بازار موجود است می توان در حمایت از تولید کننده گام برداشت.

نظر پور همچنین وجود واسطه ها را از دیگر دلایل افت قیمت و زیان تولید کنندگان تخم مرغ دانست و تاکید کرد: خریدار تخم مرغ توسط واسطه ها زیر قیمت تولید مشکلات بسیاری برای تولید کنندگان ایجاد کرده است.

وی گفت: اگر دولت در تامین نهاده ها و تعادل قیمت تخم مرغ وارد عمل نشود بسیاری از واحد های تولیدی مجبور به تعطیلی واحدهای خود خواهند شد که بازگشایی و راه اندازی مجدد این واحد ها نیازمند میلیاردها تومان اعتبار است.

وی با بیان اینکه هم اکنون واحدهای تولید تخم مرغ با ضرر و زیان های بسیاری مواجه هستند افزود: دولت باید با تامین نهاده ها و یا خرید محصولات توسط شرکت پشتیابی از تولید کنندگان حمایت کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اضافه کرد: سالانه 21 هزار تن تخم مرغ در استان همدان تولید می شود که این مقدار 2.5 درصد از تولید کشور است.

نظر پور تصریح کرد: 42 واحد پرورش مرغ تخم گذار با ظرفیت یک و نیم میلیون قطعه در هر دوره در استان فعال است.

استان همدان رتبه دهم تولید تخم مرغ در کشور را دارد.