Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵
کد مطلب : 10677
 

بهبود وضعیت تولید خوراک دام صنعتی باعث افزایش ضریب تولید در مرغداری ها می شود
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن کرمانشاه گفت: هر قدر شاهد بهبود وضعیت تولید خوراک دام صنعتی باشیم ضریب تولید در مرغداری ها و دامداری ها نیز افزایش می یابد.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
بهبود وضعیت تولید خوراک دام صنعتی باعث افزایش ضریب تولید در مرغداری ها می شود
کیوان کاشفی با اشاره به سفر رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور طی روزهای آتی به کرمانشاه اظهار کرد: این مسئول ضمن حضور در نشست استانی انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران، از تعدادی کارخانه های خوراک دام و طیور بازدید کرده و به احصای مشکلات واحدهای صنعتی این حوزه با حضور معاون استاندار و مدیران استانی خواهد پرداخت.
وی اظهار داشت: رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران علاوه بر بازدید از چند شرکت تولیدی، از پروژه های در دست ساخت آن ها نیز بازدید خواهد کرد.
کاشفی، با تأکید بر اهمیت زنجیره تولید و چرخه تولید استاندارد اظهار داشت: تولیدکنندگان پروتئین حیوانی در کشور، نباید در زمینه تولید تأمین خوراک دام دغدغه داشته باشند.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه، با مناسب خواندن تولید کمی شیر و مرغ در کشور، بر لزوم ارتقاء کیفیت تولید تأکید کرد و تحقق این امر را مستلزم توجه به زنجیره تولید که مهمترین حلقه آنها را خوراک دام دانست.
وی افزود: توجه به زنجیره تولید در کاهش هزینه‌های مرغداران و دامداران بسیار مؤثر است و ضمن افزایش کیفیت محصولات پروتئینی، در روند صادرات آنها نیز، نقش فراوانی دارد.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران، بر اهمیت خوراک دام صنعتی از لحاظ بهداشت و ایجاد توازن در تغذیه دام تاکید کرد و افزود: کارخانه‌های تولید‌ کننده خوراک دام صنعتی در این زمینه نقش موثری دارند و به تولید محصول و افزایش ضریب امنیت غذایی کمک می‌کنند.
کاشفی، با بیان اینکه 70 درصد هزینه‌های تولید شیر و گوشت و تخم مرغ به خوراک دام مربوط می‌شود، گفت: هر میزان از وضعیت تولید خوراک دام صنعتی بهبود یابد، ضریب تولید در واحدهای پرورش دام، طیور و آبزیان نیز بهبود می‌یابد.
وی ادامه داد: سالانه دو میلیون تن گوشت مرغ و حدود یک میلیون تن تخم ‌مرغ در کشور تولید می‌شود که مجموع تولیدات مرغ و تخم‌ مرغ کشور به 9 میلیون تن خوراک نیاز دارد، حال اگر بتوانیم ضریب تبدیل غذایی طیور را تا یک دهم نیز بهبود دهیم، سالانه حدود 900 هزار تن در منابع و نهاده‌ها صرفه‌جویی می‌شود.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه تصریح کرد: کرمانشاه از استان‌هایی است که از نظر تعداد واحدهای صنعتی تولید خوراک دام جایگاه خوبی در کشور دارد، اما متاسفانه به دلایل مشکلات متعدد با زیر 20 درصد ظرفیت فعالیت می کنند.
کاشفی در پایان تاکید کرد: در بحث تأمین مالی کارخانه ها خوراک دام استان حتماً باید کار جدید و جدی کنیم و به همین منظور در نظر داریم تا در نشست آتی انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران در کرمانشاه که با حضور کلیه مقامات استان و مدیران کارخانه ها خوراک دام، اساتید دانشگاه ها، روسای تشکل های مرغداری و دامداری و آبزی پروری برگزار می شود، تصمیماتی اساسی گرفته شود.