Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۴
کد مطلب : 11134
 

کشف و ضبط بیش از ۷۵۰۰ راس دام و ۲۶۰۰۰ هزار قطعه طیور زنده قاچاق
در پی اجرای طرح های نظارتی و قرنطینه ای دامپزشکی در راه ها و گلوگاه های استان خراسان رضوی، بیش از ۷۷۰۰ راس دام سبک، ۲۶ هزار قطعه انواع طیور زنده، ۲۲۰ راس دام سنگین و ۲۰ نفر شتر قاچاق از متخلفان کشف و ضبط شد.
مرجع : ایانا
 
کشف و ضبط بیش از ۷۵۰۰ راس دام و ۲۶۰۰۰ هزار قطعه طیور زنده قاچاق
به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی، رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی این اداره کل با اعلام این خبر اظهار کرد: دام های قاچاق، سبب به مخاطره انداختن سلامت دام های استان شده و باعث ناامنی زیستی برای سرمایه دامی استان و حتی کشور هستند. چراکه با حرکت خود سبب گردش ویروس در واحدهای مختلف پرورش دام و طیور شده و منطقه را مستعد بروز بیماری می‌کنند.
مسعود ابراهیمی گفت: در همین ارتباط و در جهت توسعه سلامت عمومی علاوه بر موارد یادشده، بیش از ۱۰ تن عسل، ۱۴ تن کود دامی، ۱۰۲ هزار کیلوگرم تخم مرغ و ۱۷ هزار لیتر شیرخام فاقد مجوز نیز در محورهای مواصلاتی استان توسط واحدهای ثابت و سیار قرنطینه دامپزشکی با همکاری نیروی انتظامی توقیف و پس از تشکیل پرونده برای مالکین متخلف این فرآورده ها، موارد برای رسیدگی به مراجع قضایی تسلیم شده است.
وی یادآور شد، آمار ذکر شده مربوط به فعالیت ها و کشفیات ۸ ماهه واحدهای قرنطینه اداره کل دامپزشکی استان در سال جاری بوده است.