Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۳
کد مطلب : 9499
 

قیمت مرغ باید به حدی باشد که علاوه برصرفه اقتصادی، اجحافی به مصرف کننده نشود
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: سیاست سازمان جهاد کشاورزی به عنوان حمایت از تولید کننده این است که قیمت مرغ باید در حدبی باشد که برای تولید کننده صرفه اقتصادی داشته و اجحافی به مصرف کننده نشود.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
قیمت مرغ باید به حدی باشد که علاوه برصرفه اقتصادی، اجحافی به مصرف کننده نشود
حسین صفرپور روز شنبه با اعلام این مطلب افزود: خراسان رضوی در سنوات گذشته به لحاظ صنعت مرغ وابسته بوده و از استانهای دیگر واردات صورت می گرفته است.

وی یادآورشد: خوشبختانه در یکی دوسال اخیر تولید داخل خراسان رضوی افزایش پیدا کرده و با حمایت از تولید کنندگان در صنعت مرغ به خودکفایی رسید و سالانه هم مقداری صادرات دارد.

صفرپور افزود: اخیر با تولید زیاد مرغ عرضه افزایش پیداکرده و افت قیمت برای تولید کنندگان به دنبال داشته است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی به رفع مشکل افت قیمت مرغ اشاره کرد و گفت: خروج مرغ زنده از خراسان رضوی به مقصد سیستان و بلوچستان آزاد می شود.

به گفته وی خروج مرغ پایان دوره تخمگذاری و مرغ های مادر چه در قالب مرغ زنده و چه کشتار شده از خراسان رضوی به سایر استانها و سیستان و بلوچستان آزاد خواهد بود.

صفرپور افزود: در همین راستا از ورود مرغ زنده به خراسان رضوی چه در قالب مرغ زنده و چه در قالب مرغ کشتار شده تا اطلاع ثانوی ممانعت بعمل خواهد آمد.

به گفته وی براساس جلسات برگزار شده با انجمن مرغداران، تولید کنندگان مرغ، اتحادیه و تاثیرگذاران بازار قیمت مرغ زنده توسط انجمن مرغداران اعلام و طی یک فرمول توسط معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مشخص می گردد.

به گفته وی شرکت پتیبانی امور دام نیز اقدام به خرید مرغ از سطح استان خراسان رضوی نموده که مرغداران می توانند با مراجعه به شرکت پشتیبانی و عقد قرارداد مرغ خود را تحویل این شرکت با قیمت مصوب کنند.