Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۷
کد مطلب : 10441
 

کاهش قیمت مرغ و تامین بازار شب عید
رییس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی از کاهش قیمت گوشت مرغ خبر داد و گفت: هیچ کمبودی برای تامین نیاز مردم در شب عید وجود ندارد و حتی اگر از ذخایر دولتی هم استفاده نشود، بازار قابل مدیریت است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
کاهش قیمت مرغ و تامین بازار شب عید
محمد یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: قیمت‌های داخلی گوشت مرغ با کاهش نسبی مواجه شده است و صادرات این محصول به دو کشور عراق و افغانستان نیز طبق رول عادی ادامه دارد که البته به نظر می‌رسد به واسطه نزدیک شدن به ماه پایانی سال و افزایش خریدها و تقاضای مردم برای ایام عید، طی روزهای آتی قیمت این محصول در بازار با قدری افزایش مواجه شود.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در مرغداری به صورت نسیه 3800 تومان و به صورت نقدی 3550 تا 3650 تومان است که با توجه به این وضعیت قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار عمده فروشی حدود 5100 تومان است و در بازار خرده‌فروشی به حدود 6000 تومان می‌رسد.

رییس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه قیمت گوشت مرغ در میادین میوه‌و تره‌بار کیلویی حدود 5100 تومان است، گفت: برخی از نقاط شهر و مغازه‌هایی که در پایتخت پراکنده‌اند ممکن است گوشت مرغ را به هر قیمتی که بخواهند و بازار کشش داشته باشد، بفروشند اما دستگاه‌های نظارتی تا زمانی که این قیمت‌ها از حد معقول خارج نشود و غیر منطقی نباشد، برخورد نمی‌کنند.

یوسفی اظهارکرد: شرکت پشتیبانی امور دام تاکنون حدود 100 هزار تن گوشت مرغ از بازار جمع‌آوری و ذخیره کرده است و حتی اگر این شرکت نخواهد ذخایرش را در بازار شب عید توزیع کند به راحتی می‌توان بازار را با حجم تولید موجود در بازار که از قبل برنامه‌ریزی شده بود، کنترل کرد.

وی با بیان اینکه مرغداران حدود 20 روز گذشته جوجه‌ریزی مناسبی برای ایام شب عید و تعطیلات نوروز انجام داده‌اند، اعلام کرد: آن دسته از مرغدارانی که طی 20 روز گذشته جوجه‌ریزی کرده اند زیان زیادی را متحمل خواهند شد، چرا که در آن زمان جوجه یک روزه را با قیمت بالایی خریده‌اند و امروز قیمت‌ها به شدت کاهش یافته و دیگر نمی‌توانند مطابق با هزینه‌هایی که متحمل شده‌اند، محصول‌شان را بفروشند.