Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۸
کد مطلب : 11495
 

رتبه دوم تولید گوشت مرغ در خراسان جنوبی متعلق به شهرستان درمیان است
فرماندار درمیان گفت: این شهرستان با تولید سالانه 9 هزار تن گوشت مرغ رتبه دوم خراسان جنوبی را داراست.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
رتبه دوم تولید گوشت مرغ در خراسان جنوبی متعلق به شهرستان درمیان است
محمد بشیری زاده روز چهارشنبه در دیدار با کارکنان دامپزشکی شهرستان به مناسبت هفته دامپزشکی افزود: هم اکنون 172 واحد پرورش مرغ گوشتی دارای پروانه بهره‌برداری در درمیان فعال است.
وی با بیان اینکه صنعت پرورش طیور از مهمترین صنایع اشتغالزا و تولیدی شهرستان است، گفت: ارائه خدمات بهداشتی به پرورش دهنگان طیور و پیاده سازی سیاست های کنترل بهداشتی طیور در شهرستان از اولویت های کاری دامپزشکی است.
وی بیان کرد: اشتغال بخش قابل توجهی از مردم شهرستان در زمینه دامداری است و از طرفی جمعیت عشایری درمیان حاکی از نقش موثر و کلیدی فعالیت های دامپزشکی در اقتصاد منطقه و معیشت مرزنشینان است.
وی با اشاره به مرزی بودن شهرستان درمیان و حفاظت از سرمایه های دامی و طیور مردم هم گفت: حفاظت از منابع دامی شهرستان در برابر بیماری های نوپدید و عوامل بیماری زای برون مرزی مهمترین محور فعالیت های دامپزشکی باشد.
فرماندار درمیان رعایت اصول بهداشتی را مهمترین اصل در سلامت عمومی جامعه دانست و افزود: حمایت از تولیدکنندگان از مهمترین محورهای اقتصاد مقاومتی است که دامپزشکی در این زمینه نقش مهمی دارد.
بشیری زاده یادآور شد: همه دستگاه ها در حوزه بهداشت مسئولیت دارند اما فعالیت های دامپزشکی در بحث پیشگیری نقش موثری در ارتقای بهداشت عمومی، سلامت جامعه و کاهش هزینه های درمانی دارد.
شهرستان درمیان با وسعت پنج هزار و 797 کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول 70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.