Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب : 10684
 

دریافت مجوز 2 کشتارگاه طیور مازندران برای صادرات به روسیه
مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: دو کشتارگاه صنعتی مازندران برای صادرات طیور به روسیه مجوزهای لازم را دریافت کرده‌اند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
دریافت مجوز 2 کشتارگاه طیور مازندران برای صادرات به روسیه
سیدحسین رضوانی با بیان اینکه مازندران قطب طیور کشور است، اظهار کرد: مرغداران در حال حاضر آسیب پذیر شدند. امیدواریم با مشوق‌های صادراتی بتوانیم بخشی فراوانی از مشکلات این گروه را برطرف کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مرغداران برای جوجه‌ریزی باید مجوز بگیرند، تصریح کرد: اداره بیمه به مرغدارانی که بدون مجوز دامپزشکی اقدام به جوجه‌ریزی کنند خسارتی نمی‌پردازد.

مدیرکل دامپزشکی مازندران با بیان اینکه داشتن مجوز از دامپزشکی برای دریافت سوخت ضروری است، خاطرنشان کرد: با گرم شدن هوا مدیریت تولید در مرغداری‌ها مهم است. مرغداران باید با جوجه‌ریزی به موقع، هوادهی وضعیت سالن، تخلیه زودتر از زمان مرغها با وزن حداکثر 2 کیلو و 200 گرم در مدت 40 روز موجب جلوگیری از وارد شدن آسیب به مرغداران شوند.

رضوانی افزود: وجود فاصله بین دو جوجه‌ریزی و نظافت کامل و کنترل بهداشتی سالن می‌تواند کمک خوبی برای مرغداران باشد.

رضوانی با اشاره به فراوانی عرضه فراورده‌های دامی در مازندران، اظهار کرد: مراکز عرضه باید از محصولات بسته بندی استفاده کنند. بزودی بازدید گروهی و میدانی از سوی دستگاه‌های مربوطه درباره عرضه کیفیت توزیع مرغ آغاز می‌شود.

وی افزود: اگر مصرف کنندگان مرغ هنگام بازکردن پلمب مرغ بسته بندی شده علایمی ناشی از فساد مرغ مشاهده کردند به دامپزشکی منطقه اطلاع داده یا با شماره‌های شرکت تولیدی که در روی بسته بندی درج شده است تماس بگیرند.

مدیرکل دامپزشکی مازندران تاکید کرد: مصرف‌کنندگان مرغ تلاش کنند از مرغ زیر یک کیلو و 800 گرم استفاده کنند چرا که علاوه بر صرفه اقتصادی، مرغ سالم‌تر و با کیفیت بهتری بدست می‌آید.

رضوانی خاطرنشان کرد: وضعیت مناسبی برای صادرات پروتئینی و لبنی به روسیه فراهم شد و بازدیدهایی از سوی دامپزشکی روسیه انجام شد. با دریافت مجوز ای.آر صادراتی، زمینه برای صادرات محصولات لبنی و پروتئینی به روسیه ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه گوشت سفید در دو بخش آبزی و طیور تهیه می‌شود، گفت: دو کشتارگاه مجوز صادراتی دریافت کرده که برای صادرات به روسیه آماده شده و با برطرف شدن مشکل اختلاف قیمت، صادرات آغاز می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی مازندران خاطرنشان کرد: برخی از مراکز آبزی‌پروری استان از سوی روسیه مورد تایید قرار گرفت و تنها مرکز فرآوری بسته بندی که در سطح کشور مجوز دارد شرکت پاک سمن میرود است که به دولت فدرال روسیه معرفی شده و به زودی با تایید این کشور می‌توانیم ماهیان بسته بندی شده را به روسیه صادر کنیم.

رضوانی خاطرنشان کرد: در زمینه لبنیات نیز شرکت کاله توانست مجوزهای مورد نیاز را دریافت کند. 26 اردیبهشت 95 نخستین محموله شیر خشک به میزان 20 تن به روسیه، صادر و در 27 اردیبهشت نیز 1 تن انواع پنیر برای صادرات به روسیه بارگیری شد.

وی افزود: امیدواریم با کاهش هزینه تولید و اهدای مشوق صادراتی به تولیدکنندگان بتوانیم صادرات مرغ به روسیه را انجام دهیم.