Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۷
کد مطلب : 10549
 

31 كشور مقصد صادرات كالاهای مرتبط با دام و طیور از خراسان رضوی
معاون سلامت اداره كل دامپزشكی خراسان رضوی گفت: پارسال 58 هزار تن انواع كالاهای مرتبط با دام و طیور با نظارت دامپزشكی از این استان به 31 كشور جهان صادر شد.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
31 كشور مقصد صادرات كالاهای مرتبط با دام و طیور از خراسان رضوی
دكتر محمد رشتی باف روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارزش كالاهای مرتبط با دام و طیور ثبت شده در قرنطیه های دامپزشكی خراسان رضوی را 68 میلیون دلار اعلام كرد.
وی افزود: مقصد صادرات كالاهای مرتبط با دام و طیور از خراسان رضوی طی سال 1394 كه نسبت به سال 1393 سه تن افزایش داشت كشورهای عضو اتحادیه اروپایی، آسیای میانه و حوزه خلیج فارس بود.
معاون اداره كل دامپزشكی خراسان رضوی ادامه داد: تخم مرغ خوراكی با 39 هزار تن وزن و ارزش 21 میلیون دلار در صدر كالاهای صادراتی این استان به دیگر كشورهای جهان قرار دارد.
وی گفت: مقصد عمده فرآورده های خام دامی از خراسان رضوی نیز كشورهای عراق، افغانستان، تاجیكستان و تركمنستان بوده است.
دكتر رشتی باف همچنین از رشد 28 درصدی صادرات خوراك آماده دام و طیور در این مدت خبر و ادامه داد: مقصد عمده این كالاها نیز افغانستان،تاجیكستان و تركمنستان است.
وی افزود: رشد صادرات در بخش فرآورده های دام و طیور از خراسان رضوی نشانگر پویایی كارخانه ها و تولیدكنندگان این حوزه است كه سبب علاقه مندی كشورهای مقصد به این گروه از كالاهای تولیدی ایران شده است.
معاون سلامت اداره كل دامپزشكی خراسان رضوی ادامه داد: واردات كالاهای حوزه زیر نظارت دامپزشكی این استان نیز از چهار كشور تاجیكستان، تركمنستان، قزاقستان و افغانستان صورت می گیرد و عمده اقلام آن شامل كنجاله، پنبه دانه، گندم دامی و پیله ابریشم است.
استان خراسان رضوی با هفت میلیون راس دام سبك و 330 هزار راس دام سنگین حدود هشت درصد جمعیت دامی كشور را در اختیار دارد.