Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۵۷
کد مطلب : 7613
 

مصرف مرغ مشکلی ندارد / اجرای طرح پایش دارویی در مرغداری‌ها
مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: مصرف مرغ از نظر بهداشتی مشکلی ندارد.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
مصرف مرغ مشکلی ندارد / اجرای طرح پایش دارویی در مرغداری‌ها
مجید مختاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: مرغداری‌ها در بیش از 90 درصد موارد، مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها را رعایت می‌کنند.

وی افزود: مرکز بررسی بیماری‌های طیور منطقه دوک مازندران تجهیز به امکانات و دستگاه تشخیصی پایش دارویی و باقیمانده دارویی می‌شود و به همین علت، طرح استفاده از مرغ سالم را مطرح کرده‌ایم.

مدیرکل دامپزشکی مازندران با بیان این‌که مطلبی که از طرف مرکز تحقیقات مطرح شده باید علمی باشد، تأکید کرد: همکاران در مرکز تحقیقات حتماً به جایی خاص رفته و اظهار نظر کرده‌اند و این نمی‌تواند جامعیت داشته باشد و آن را به کل کشور تعمیم دهیم.

وی خاطر نشان کرد: با هماهنگی سازمان دامپزشکی کشور از سال گذشته به شکل رندومی از مرغداری‌های سراسر کشور، کار پایشی انجام شد.

مختاری ادامه داد: در این نمونه‌برداری که در سازمان تشخیص دامپزشکی انجام شد مرغ‌های پایان دوره‌ در حد قابل قبولی بودند و مشکلی نداشتند.

مدیرکل دامپزشکی مازندران با بیان این‌که 97.5 درصد نمونه‌های گرفته شده مشکلی نداشت، متذکر شد: سازمان دامپزشکی کشور این را رسماً به استان‌ها اعلام کرد و مصرف مرغ را بلااشکال دانست.

وی با تأکید بر این‌که روش نمونه‌برداری با هماهنگی مراکز دانشگاهی و علمی انجام شد، اظهار داشت: روش نمونه‌گیری و انتقال و نگهداری و انجام آزمایش باید علمی باشد.

مختاری تصریح کرد: من و خانواده‌ام مصرف‌کننده مرغ هستیم و به موضوع آلودگی آنتی‌بیوتیک حساس هستیم.

مدیرکل دامپزشکی مازندران اعلام کرد: توسط مسئولان امر کتبی اعلام شد که مصرف مرغ مشکلی ندارد.