Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۳
کد مطلب : 9873
 

یک مسوول: به دلیل ممانعت مرغ مازندران به تهران حدود 35 میلیارد ریال به مرغداران استان خسارت وارد شد
رییس اتحادیه تولید کنندگان مرغ استان مازندران با بیان اینکه تلفات ناشی از شیوع بیماری آنفلوانزا در واحدهای تولیدی استان گزارش نشده است گفت: به دلیل ممانعت ورود مرغ استان به بازار تهران، بیش از 35 میلیارد ریال در مدت 10 روز به مرغداران خسارت وارد شد.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
یک مسوول: به دلیل ممانعت مرغ مازندران به تهران حدود 35 میلیارد ریال به مرغداران استان خسارت وارد شد
حسن حسن زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا تصریح کرد: با ممانعت خروج مرغ از مرغداری ها، خسارت هایی ناشی از گرمای بیش از حد، افزایش وزن مرغ و کاهش قیمت مرغ بر مرغداران تحمیل شده است.

وی با اشاره به اینکه به طور یقین مرغداران در نقدینگی و سرمایه در گردش با مشکل مواجه می شوند اظهار داشت: اتحادیه تولید کنندگان مرغ مازندران پیگیر دریافت خسارت های ناشی از اقدام قرنطینه ای سازمان دامپزشکی است.

دو کانون ویروس آنفلونزای مرغی در روستاهای شهرستان های آمل و بابل با معدوم شدن ماکیان محلی پاکسازی شده است و با رعایت مقولات قرنطینه ای کشتار صنعتی و خروج مرغ به خارج از استان صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون مرغ های استان مازندران با نظارت دقیق سازمان دامپزشکی از مرغداری ها خارج و کشتار صنعتی می شود، ادامه داد: صاحبان واحدهای طیور صنعتی استان علاوه بر تشدید مراقبت های بهداشتی، آمادگی همکاری برای اجرای دستورالعمل های قرنطینه ای واحدها را نیز دارند.

حسن زاده گفت: مصرف گوشت طیور و تخم مرغ که در مراکز مجاز در سراسر کشور عرضه می شود، هیچ گونه مخاطره ای برای مصرف کنندگان ندارد.

روزانه حدود 70 درصد مصرف مرغ شهروندان تهران را واحد های تولید کننده مرغ استان مازندران تامین می کنند.

بر اساس گزارش های کارشناسان فنی دامپزشکی کانون این ویروس در یکی از روستاهای آمل و بابل از ماکیان محلی به ویژه اردک اعلام شده بود.

مازندران دو هزار و 500 واحد تولیدی مرغ صنعتی با ظرفیت سالانه 180 هزار تن گوشت دارد که حدود 11 درصد تولید گوشت سفید است.