Share/Save/Bookmark
 
پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۳
کد مطلب : 10485
 

افزایش قیمت گوشت مرغ در آستانه نوروز
در حالیکه رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی از افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار در آستانه ایام نوروز خبر داده، اما تولیدکنندگان بر این باورند که هم چنان قیمت این محصول پایین‌تر از نرخ‌ مصوبی است که وزارت جهاد کشاورزی مشخص کرده است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
افزایش قیمت گوشت مرغ در آستانه نوروز
مهدی یوسف‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد:در چند روز اخیر به دلیل عرضه کم مرغ توسط تولیدکنندگان به بازار شاهد افزایش قیمت مرغ بوده‌ایم و قیمت آن در مقایسه با هفته گذشته 300 تومان و نسبت به روز گذشته 100 تومان افزایش داشته است.

وی افزود: در حال حاضر هر کیلوگرم قیمت مرغ در خرده فروشی‌ها 6300 و در عمده فروشی ها 5800 تومان است و قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده نیز 4150 تومان است.

یوسف خانی در عین حال بیان کرد:‌با توجه به اینکه میزان تقاضا برای خرید مرغ در دهه پایانی اسفندماه افزایش می‌یابد، بنابراین مرغداران در روزهای اخیر عرضه خود را کاهش دادند تا بتوانند در این ایام با قیمت بالاتری مرغ های خود را به فروش برسانند و این در حالی است که قیمت‌ها هنوز به نرخ مصوب خود نرسیده است .

به اعتقاد رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی حتی درصورت بالارفتن تقاضا و افزایش قیمت در قیمت مرغ تا پایان سال به نرخ مصوب آن که 7هزارتومان است، نمی‌رسد .

وی همچنین اظهار کرد: در حال حاضر حدود 30درصد مرغ تهران را استان مازندران تامین می‌کند و این استان به طور متوسط 20درصد کل تولید کشور را تامین می‌کند. همچنین صادرات مرغ به عراق که حدود 8 درصد بوده در حال حاضر به طور تقریبی به 2تا 3درصد رسیده است.

یوسف خانی یادآور شد: قیمت ماهی نیز از بیستم اسفندماه تا عید نوروز به دلیل بالارفتن میزان تقاضا با افزایش 10تا 15درصدی روبرو خواهد شد.

چندی پیش نیز- رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی - گفته بود: کمبودی برای تامین نیاز مردم در شب عید وجود ندارد و حتی اگر از ذخایر دولتی هم استفاده نشود، بازار قابل مدیریت است.

محمد یوسفی معتقد است: قیمت‌های داخلی گوشت مرغ با کاهش نسبی مواجه شده است و صادرات این محصول به دو کشور عراق و افغانستان نیز طبق رول عادی ادامه دارد که البته به نظر می‌رسد به واسطه نزدیک شدن به ماه پایانی سال و افزایش خریدها و تقاضای مردم برای ایام عید، طی روزهای آتی قیمت این محصول در بازار با قدری افزایش مواجه شود.