Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب : 9048
 

افزایش قیمت گوشت و مرغ در بازار/ ابهام در تنظیم بازار عید
در حالی قیمت گوشت قرمز و مرغ در بازار افزایش یافته است که مسئولان مرتب از افزایش عرضه و برنامه‌ریزی برای صادرات این دو محصول خبر می‌دهند، آیا با این تناقض‌ها قیمت در بازار شب عید تنظیم خواهد بود؟
مرجع : خبرگزاری فارس
 
افزایش قیمت گوشت و مرغ در بازار/ ابهام در تنظیم بازار عید
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در حالی قیمت گوشت و مرغ در بازار افزایش یافته است که طی روزهای گذشته مسئولان مرتب از تولید مازاد این دو محصول خبر داده‌ و می‌گویند برنامه‌ریزی برای صادرات انجام می‌شود.

به گزارش فارس، قیمت گوشت مرغ در بازار افزایش 500 تومان در هر کیلوگرم داشته و به 6350 تومان رسیده است،‌ همچنین قیمت گوشت گوسفندی نیز به صورت شقه کیلویی 28 هزار تومان عرضه می‌شود که نسبت به هفته اخیر افزایش بیش از یک هزار تومان داشته است.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با تائید افزایش قیمت گوشت به خبرنگار فارس گفت: به دلیل اینکه آخر سال هستیم و فصل بره‌زایی است، تولید گوشت کمتر شده است.

همچنین بارش شدید اخیر برف نیز در افزایش قیمت موثر بوده است.

وی گفت: قیمت گوشت گوسفندی نسبت به روزهای اخیر 5 درصد بالاتر است و ابراز امیدواری کرد که طی روزهای آینده با عرضه گوشت بیشتر، قیمت متعادل شود.

به هرحال با نزدیک شدن به ایام عید که تقاضا بیشتر می‌شود، توجه بیشتر به تنظیم بازار قیمت‌ها ضروری است. اگر عرضه این‌ محصولات آن چنان که مسئولان می‌گویند، مناسب و مازاد است، بنابراین آنها باید به دنبال راهکار کاهش قیمت باشند.

پیش‌تر معاون وزیر جهاد کشاورزی از تولید مازاد مرغ در کشور خبرداده بود که به گفته وی برنامه‌ریزی برای صادرات انجام می‌شود، همچنین اتحادیه‌های تولید کنندگان گوشت به دلیل تولید مازاد، درخواست مجوز صادرات کرده بودند.