Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۶
کد مطلب : 10818
 

پرورش 30 هزار قطعه مرغ بدون آنتی‌بیوتیک در خوسف
رئیس شبکه دامپزشکی خوسف گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری حدود 800 هزار قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش مرغ گوشتی و صنعتی خوسف تحت نظارت دامپزشکی انجام شده است که از این تعداد 30 هزار قطعه بصورت بدون آنتی‌بیوتیک پرورش یافته‌اند.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
پرورش 30 هزار قطعه مرغ بدون آنتی‌بیوتیک در خوسف
رضا محمودی‌زاوه امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در خوسف اظهار داشت: طی سه ماهه نخست سال جاری حدود 800 هزار قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش مرغ گوشتی و صنعتی شهرستان خوسف تحت نظارت دامپزشکی انجام شده است که از این تعداد 30 هزار قطعه به صورت بدون آنتی‌بیوتیک پرورش یافته‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 60 واحد مرغداری در شهرستان خوسف دارای پروانه بهره‌برداری تحت نظارت دامپزشکی فعالیت دارند، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری برای مرغداری‌هایی که اقدام به پرورش مرغ بدون آنتی‌بیوتیک می‌کنند با اعمال شرایط خاص پروانه اختصاصی پرورش مرغ بدون آنتی‌بیوتیک صادر می‌شود.

رئیس شبکه دامپزشکی خوسف افزود: ارتقای ساختار بهداشتی مرغداری‌ها و استفاده از تکنولوژی مدرن در کنار رعایت مقررات بهداشتی می‌تواند ضمن افزایش بهره‌وری و کاهش بیماری‌ها، ارتقای امنیت غذایی را به دنبال داشته باشد.

محمودی‌زاوه تصریح کرد: بازدید از مرغداری‎ها با رعایت کامل شرایط امنیت زیستی توسط کارشناسان صورت می‎گیرد و در تمامی مراحل پرورش دستورات بهداشتی دامپزشکی به مرغداران توصیه می‎شود.

وی ادامه داد: در پرورش مرغ بدون آنتی‌بیوتیک با بالا بردن سطح کنترل‌های بهداشتی در تمامی دوره پرورش هیچ‌گونه داروی آنتی‌بیوتیک استفاده نشده و صحت آن با آزمایشات مکرر و دوره‌ای کنترل می‌شود و در پایان دوره گواهی عدم استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها برای آن مرغداری صادر می‌شود.

رئیس شبکه دامپزشکی خوسف در پایان بر لزوم شناخت و معرفی بیشتر دامپزشکی و نقش آن در بهداشت عمومی افراد جامعه تاکید کرد و یادآور شد: نقش دامپزشکی هم به عنوان یک علم و حرفه و همچنین تاثیر آن در زندگی جوامع انسانی و حیوانی باید بیشتر شناخته شود.