Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۴
کد مطلب : 10817
 

لزوم تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک در چهارمحال و بختیاری
مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک در این استان ضروری است.
مرجع : خبرگزاری فارس
 
لزوم تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک در چهارمحال و بختیاری
عبدالمحمد نجاتی بعدازظهر امروز در بازدید سرزده از شبکه دامپزشکی شهرستان کیار با اشاره به اهمیت واکسیناسیون به موقع برای پیشگیری از بیماری تب برفکی در بین دام‌های سبک و سنگین در چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: مزارع پرورش غیر مجاز ماهی باید در شهرستان کیار شناسایی و تعطیل شوند و با متخلفان بهداشتی برخورد قانونی شود.

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در سال جاری در راستای پیشگیری از شیوع بیماری تب برفکی بیش از 70 هزار رأس دام سنگین به صورت رایگان واکسیناسیون شدند و شیوع این بیماری خسارت زیادی به دامداران وارد خواهد کرد.

وی افزود: بازرسان شبکه دامپزشکی شهرستان کیار باید به صورت مستمر و پیوسته از مراکز عرضه فرآورده‌های گوشت خام سرکشی و بازرسی کنند و با مراکز توزیع گوشت خام غیر بهداشتی برخورد جدی داشته باشند.

نجفی با اشاره به حفظ سلامت شهروندان بیان داشت: مراکز عرضه و توزیع گوشت خام و قرمز باید نکات بهداشتی را رعایت کنند و سلامت شهروندان حفظ شود.

وی با اشاره به اهمیت تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: باید از محل مرغداری‌های فعال در سراسر چهارمحال و بختیاری نمونه‌برداری انجام شود و مرغداری‌ها موظف هستند مرغ بدون آنتی‌بیوتیک تولید کنند.

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری افزود: باید در دامداری‌های این استان به صورت مرتب و پیوسته تست بیماری سل و بروسلوز انجام شود.