Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب : 10638
 

رشد ۱۶ درصدی صادرات آلایش خوراکی مرغ از اصفهان
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: اصفهان در سالی که گذشت با رشد ۱۶ درصدی صادرات آلایش خوراکی مرغ مواجه بود.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
رشد ۱۶ درصدی صادرات آلایش خوراکی مرغ از اصفهان
محمد کشتکار با اشاره به صادرات آلایش مرغ که شامل بخش های غیرقابل مصرف مرغ است، اظهار داشت: در سال ۹۴ میزان صادرات این محصولات ۲۲ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۵۰۸ کیلوگرم بود که نسبت به سال گذشته ۶۴ درصد رشد پیدا کرده است.

وی بیان داشت: صادرات محصولات که شامل ۲۵ نوع محصول دامی است به ۲۷ کشور جهان صادر شده است.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان اضافه کرد: محصولاتی مانند مرغ، تخم مرغ، آلایش خوراکی، پنجه مرغ به کشورهایی همچون عراق، ترکیه پاکستان، افغانستان، کشورهای جنوب شرق آسیا و غیره صادر شده است.

وی اضافه کرد: برای اولین بار ماهیان زینتی، آلایش غیرخوراکی دام، پودر گوشت و آب پنیر از استان اصفهان صادر شد.

کشتکار بیان کرد: استان اصفهان در خصوص صادرات فرآورده‌هایی مثل آلایش خوراکی طیور، صادرات گوشت مرغ، نیمچه مرغ، پای مرغ، تخم مرغ، پرندگان زینتی جزو رتبه های برتر در میزان صادرات هستند.

وی از رشد ۶۴ درصدی صادرات فرآورده های خام دامی از استان اصفهان به دیگر کشورها در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ خبر داد و افزود: در حوزه فرآورده‌های صادراتی سخت‌گیری‌های لازم صورت می‌گیرد تا فرآورده‌هایی با استاندارد پایین جهانی در سبد صادرات قرار نگیرد تا مبادا باعث زیر سوال رفتن محصولات تولیدی کشور شود.

وی گفت: یکی از مسیرهای تحقق اقتصاد مقاومتی ایجاد صادرات پایدار است که سبب اشتغالزائی دائم می‌شود و صادارت پایدار نیز منوط به نظارت دقیق و صحیح بر تولید و عرضه محصول با کیفیت است بر همین اساس اداره کل دامپزشکی استان اصفهان با توجه به وظیفه حاکمیتی خود بر تولید فرآورده‌های خام دامی که برای صادرات استفاده می‌شود، نظارت عالیه می‌کند.