Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۹
کد مطلب : 9773
 

از شيوع آنفلوانزا در تركيه و امريكا ميتوان بعنوان فرصت استفاده كرد
مهدي مسعودي در برنامه مجله كشاورزي شبكه بازار گفت: از شرايط بوجود آمده در تركيه ميتوان بعنوان فرصت صادراتي به كشورهاي منطقه استفاده كرد.
مرجع : اگنا
 
از شيوع آنفلوانزا در تركيه و امريكا ميتوان بعنوان فرصت استفاده كرد
به گزارش پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران (اگنا) در ويژه برنامه پنجشنبه شب مجله كشاورزي شبكه بازار كه با محوريت نوسانات قيمت مرغ بود اعلام داشت: شيوع آنفلوانزاي طيور در تركيه هم تهديد است و هم فرصت. تهديد از اين جهت كه راهكارهاي پيشگيرانه براي جلوگيري از ورود احتمالي آن به ايران بايد اتخاذ شود و فرصت از اين منظر كه تركيه بدليل وجود اين بيماري امكان صادرات به كشورهايي نظير آذربايجان و عراق را از دست مي دهد و اين موضوع فرصتي استثنايي را براي حضور مرغداران ايراني در آن كشورها فراهم مي نمايد و ميتوانند جايگزين مرغداران ترك در آن كشور ها شوند.

وي افزود : امروز صادرات نياز اصلي صنعت مرغداري ماست و اگر كيفيت توليد در حد استاندارد هاي صادراتي باشد اين امر به راحتي امكان پذير خواهد بود. البته موضوع كيفيت توليد مقوله است كه در مورد آن بايد بحث بيشتري شود.

مدير مسوول نشريه دنياي كشت و صنعت از شيوع آنفلوانزاي طيور در ايالات متحده هم بعنوان فرصت فرصت ديگري براي صنعت مرغداري ايران ياد كرد و افزود: بدليل شيوع آنفلوانزا در امريكا ميزان مصرف ذرت و سويا به حداقل رسيده و قيمت آن در بورس امريكا هم كاهش يافته بنابراين ميتوان با سازوكارهاي مناسب اين نهاده را با كيفيت بالا و با قيمت كمتربه دست مرغداران رساند.

وي يادآور شد : اخبار و تحولات جهاني در زمينه طيور ميتواند كمك شاياني به استراتژي صنعت طيور ايران در ماههاي آينده كند و با اسن اطلاعات ميتوان قيمت توليد گوشت مرغ را در كشور تنظيم كرد.

مسعودي در انتها از ساخت برنامه اي در مورد شرايط و نوع توليد مرغ در كشورهاي ايالات متحده، كانادا، برزيل، چين و تايلند در آينده اي نزديك خبر داد.