Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۸
کد مطلب : 10566
 

مجازات محل های عرضه کننده مرغ زنده در اندیمشک
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اندیمشک اعلام کرد: در راستای نظارت بهداشتی اداره دامپزشکی این شهرستان بر اماکن عرضه کننده فرآورده های دامی 3 محل عرضه مرغ زنده و کشتار غیر مجاز آن با معرفی به دادگستری در خصوص تهدید علیه بهداشت عمومی محکوم به مجازات شدند.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
 
مجازات محل های عرضه کننده مرغ زنده در اندیمشک
دکتر قلندریان در این خصوص بیان داشت: طبق قانون تمامی دام های کشتاری که به مصرف غذایی انسان می رسد بایستی در کشتارگاه های مجاز و تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی و نظارت شرعی کشتار گردد.

وی افزود: در این خصوص به 3 واحد فوق از قبل اخطاریه داده شده بود که بدون توجه به آن فعالیت خود را ادامه داده و با بی اعتنایی به قوانین بهداشتی اقدام به عرضه مرغ زنده و کشتار غیر مجاز آن کردند.

قلندریان تصریح کرد: علاوه بر اینکه کشتار مرغ زنده که تهدید علیه بهداشت عمومی بوده، با رها سازی فضولات و خونابه این واحدها به محیط باعث آلودکی محیط زیست نیز می شوند که به منظور حفظ بهداشت عمومی متصدیان این اماکن به دادگستری معرفی شده وحکم مجازات برای آنان صادر گردید.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اندیمشک اذعان داشت: عرضه مرغ زنده و کشتار آن خارج از کشتارگاه طیور تخلف بهداشتی بوده که به منظور حفظ سلامت جامعه با تمامی متخلفین برخورد قانونی خواهد شد .