Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۸
کد مطلب : 10024
 

روسیه احتیاجی به مرغ و تخم‌مرغ وارداتی ندارد
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با بیان اینکه صحبت کردن درباره صادرات مرغ و تخم‌مرغ به روسیه اقدامی اشتباه است، گفت: روسیه احتیاجی به مرغ و تخم‌مرغ وارداتی ندارد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
روسیه احتیاجی به مرغ و تخم‌مرغ وارداتی ندارد
ناصر نبی‌پور، روند صادرات تخم‌مرغ به عراق را کند توصیف کرد و اظهارداشت: در حال حاضر صادرات فقط به جنوب عراق انجام می‌شود و مرز شمال این کشور هنوز به روی محصولات ایرانی گشوده نشده است.

وی با بیان اینکه روزانه ۳۵۰ تن تخم‌مرغ ‌ به جنوب عراق صادر می‌شود، گفت: صادرات به افغانستان نیز همچنان متوقف است، ضمن اینکه این کشور روزانه به حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن تخم‌مرغ نیاز دارد.

نبی‌پور، صحبت کردن درباره صادرات تخم‌مرغ و مرغ به روسیه را اشتباه دانست و افزود: کرایه حمل هرکیلوگرم تخم‌مرغ به روسیه ۱۰۰۰ تومان است. از طرفی هم تا جایی که ما اطلاع داریم، روسیه احتیاجی به مرغ و تخم‌مرغ وارداتی ندارد، ضمن اینکه بعد مسافت خیلی زیاد است و همه این مسائل امکان صادرات به این کشور را بسیار کم می‌کند.

وی اضافه کرد: ممکن است بتوانیم مقدار محدودی مرغ به این کشور بفرستیم که آن هم صادرات به حساب نمی‌آید.

وی با تاکید بر اینکه همه تمرکز ما در زمینه صادرات باید به عراق و افغانستان باشد، ادامه داد: ما به کشور عمان هم مقداری صادرات داریم اما حجم آن بسیار کم است.

به گفته نبی‌پور، در حال حاضر میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ حدود ۲۹۲۰ تومان است.