Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۶
کد مطلب : 10411
 

تولید گوشت سفید در سقز 3 برابر مصرف روزانه
مدیر جهاد کشاورزی سقز گفت: تولید گوشت سفید مرغ در شهرستان سقز سه برابر مصرف روزانه این شهرستان است.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
تولید گوشت سفید در سقز 3 برابر مصرف روزانه
«محمد پیشداد»، شامگاه شنبه(17 بهمن‌ماه) در مراسم افتتاح یک واحد مرغداری گوشتی 35 هزار قطعه‌ای که به‌مناسبت دهه فجر برگزار شد، اظهار کرد: این واحد یک صد و هشتمین مرغداری گوشتی شهرستان است که برای آماده‌سازی آن 10 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با بیان این‌که این مرغداری سالانه 236 تُن گوشت سفید تولید می‌کند و میزان اشتغالزایی آن هفت نفر است، افزود: سرمایه‌گذار 2 میلیارد و 650 میلیون ریال سرمایه شخصی آورده و از محل اعتبارات توسعه بخش کشاورزی نیز هفت میلیارد و 350 میلیون ریال تسهیلات واگذار شده است.

مدیر جهاد کشاورزی سقز خاطرنشان کرد: تولید گوشت سفید مرغ در شهرستان سقز سه برابر مصرف روزانه این شهرستان است.

وی با بیان این‌که 108 مرغداری گوشتی در شهرستان سقز فعال است، تصریح کرد: این مرغداری‌ها در هر دوره 2 میلیون و 836 هزار قطعه تولید می‌کنند و سالانه 16 هزار و 100 تُن گوشت سفید تولید می‌شود.

پیشداد افزود: هم‌اکنون در شهرستان سقز سه واحد مرغ تخم‌گذار با ظرفیت 85 هزار قطعه جوجه‌ریزی و 1844 تُن تخم مرغ، یک واحد مرغ مادر با ظرفیت 15 هزار قطعه و یک واحد مرغ مادر گوشتی با ظرفیت 15 هزار قطعه وجود دارد.

وی هم‌چنین گفت: از محل اعتبار اقتصاد مقاومتی سه واحد پرورش مرغ بلدرچین با ظرفیت 13 هزار و 55 قطعه و یک و نیم تُن گوشت و یک میلیون و 750 هزار تخم راه‌اندازی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی سقز خاطرنشان کرد: صنعت مرغداری به‌عنوان صنعتی فعال در شهرستان سقز دارای زیرساخت‌های مناسبی است که ساخت کشتارگاه مرغ نیز به جد پیگیری می‌شود.

وی هم‌چنین یادآور شد: سالانه 34 هزار و 580 تُن شیر، 4216 تُن گوشت قرمز و 2400 تُن ماهی در شهرستان تولید می‌شود.