Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۷
کد مطلب : 9527
 

فرماندار: زمینه صادرات گوشت مرغ از سقز به عراق فراهم شود
معاون استاندار کردستان و فرماندار ویژه شهرستان سقز با بیان اینکه ظرفیت تولید گوشت مرغ در این شهرستان بیش از نیاز است خواستار برنامه ریزی مناسب برای بازاریابی در کشور همسایه و صادرات گوشت مرغ مازاد به عراق شد.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
فرماندار: زمینه صادرات گوشت مرغ از سقز به عراق فراهم شود
به گزارش ایرنا، علی اکبر ورمقانی روز پنجشنبه در دیدار با مدیرعامل و هیات مدیره شرکت تعاونی مرغداران این شهرستان افزود: هم اکنون 101 واحد مرغداری گوشتی در شهرستان سقز با ظرفیت تولید دو میلیون 115 هزار قطعه در دوره فعال است.

او اضافه نمود: سرانه مصرف گوشت مرغ برای هر نفر 25 کیلو در سال است که با توجه به میزان تولید، گوشت مورد نیاز شهرستان سقز کمتر از میزان تولید ان است.

ورمقانی با عنوان اینکه کشتارگاه به عنوان یکی از حلقه های صادرات گوشت مرغ بسیار با اهمیت است خواستار تعیین تکلیف این کشتارگاه به دلیل تعطیل شدن آن و آغاز فعالیت مجدد شد و تاکید نمود: مشکلات آن باید بر طرف شود تا در چرخه زنجیر تولید از آن استفاده بهینه شود.

فرماندار سقز صنعت مرغداری شهرستان را صنعتی سرمایه بر توصیف کرد و گفت: این صنعت نیازمند توجه بیشتر و برنامه ریزی اصولی تری جهت بهره وری از آن است.

وی خطاب به هیات مدیره تعاونی مرغداران گفت: ضروری است تا این تعاونی، با همکاری ادارات مرتبط نسبت به ایجاد زیر ساخت ها و تکمیل زنجیره تولید به منظور حل مشکلات موجود اقدام کند.

در این دیدار عبدالله کریمی، رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان سقز هم تعاونی مرغداران را از تعاونی های موفق استان نام برد و افزود: تعدادی از برنامه های این تعاونی در کشور به عنوان الگو مورد استفاده قرار گرفته است.

در این نشست اعضای هیات مدیره تعاونی مرغ داران شهرستان سقز وضع نابسامان بازار، نبود زیر ساخت مناسب، نبود صنایع تکمیلی صنعت طیور، وجود واحدهای غیر مجاز مرغداری و طولانی بودن فرایند دریافت سوخت را از مهمترین مشکلات صنعت مرغداری در شهرستان سقز برشمردند.

شهرستان سقز به عنوان دومین شهرستان بزرگ استان کردستان در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.