Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۸
کد مطلب : 9943
 

درمان پوکی استخوان با استفاده از کپسول های پای مرغ امکان پذیر است
رییس انجمن طب سنتی ایران گفت: درمان پوکی استخوان با استفاده از کپسول های پای مرغ امکان پذیر است.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
درمان پوکی استخوان با استفاده از کپسول های پای مرغ امکان پذیر است
محمد پناهی رییس انجمن طب سنتی ایران، در مراسم انعقاد تفاهمنامه سازمان میراث فرهنگی و سلامتکده طب سنتی ابن سینا واقع در کرج که پیش از ظهر امروز در محل سلامتکده ابن سینا و با حضور مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری البرز و مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار شد، اظهار کرد: استفاده از پای مرغ برای درمان پوکی استخوان در حال بررسی قرار دارد.

پناهی با اشاره به اینکه سالانه حدود ۲۵ تن پای مرغ به چین صادر می شود، ادامه داد: سالانه با یک مبلغ ناچیزی که ارزش صادر کردن را هم ندارد، پاهای مرغ صادر می کنیم.

به گفته رییس انجمن طب سنتی ایران به زودی ۵ سلامتکده با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد در کشور افتتاح می شود.

پناهی با تاکید بر اینکه تنوع گیاهان دارویی ایران با کل دنیا برابری می کند، گفت: طب سنتی ۷ هزار سال قدمت دارد.

وی با بیان اینکه کل مبلغ گردش مالی گردشگری سلامت در جهان سالیانه ۱۰۰ میلیارد دلار است، عنوان کرد: گردش مالی گیاهان دارویی در سال ۲۰۱۲ حدود ۱۰۰ هزار میلیارد دلار بوده است.

وی با بیان اینکه گیاهان دارویی باید از اولویت های کشور محسوب شود، عنوان کرد: گیاهان دارویی از صنایع «های تک» کشور است.

رییس انجمن طب سنتی ایران با تاکید بر اینکه در ۲ سال آینده مجوز ایجاد ۴ سلامتکده در استان البرز نیز در دستور کار قرار گرفته است، افزود: تفاهم نامه ای با دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر آموزش ۳۵ هزار دانشجو در سلامتکده طب سنتی امضاء شده است.

در پایان مراسم تفاهم نامه ای میان مدیر مجموعه فرهنگی- تاریخی سعدآباد و رییس انجمن طب سنتی ایران با محوریت همکاری های دو طرفه امضاء شد.