Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۹
کد مطلب : 10195
 

فعالیت 12 واحد پرورش شتر مرغ در مشهد
مدیر جهاد کشاورزی مشهد گفت: هم اکنون 12 واحد پرورش شتر مرغ در مشهد فعالیت دارد.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
فعالیت 12 واحد پرورش شتر مرغ در مشهد
ابوالفضل عباس پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدها ظرفیت پرورش بیش از 1700 شتر مرغ را دارند که قابل افزایش نیز می باشد.
وی با بیان اینکه استان خراسان رضوی علاوه بر تولید مرغ در تولید و پرورش سایر ماکیان نیز از استان های فعال کشور می باشد اظهار کرد: در این میان مشهد یکی از شهرستان های موفق در عرصه تولید و پرورش ماکیانی از جمله کبک، بوقلمون، بلدرچین و شتر مرغ است.
وی گفت: سالانه بیش از هزار و 995 تن گوشت کبک، بلدرچین و شترمرغ در مشهد تولید می شود.
عباس پور افزود: هم اکنون شش واحد تولید و پرورش بوقلمون با ظرفیت 18 هزار قطعه در این شهرستان در حال فعالیت است.
وی اظهار کرد: علاوه بر آن سالانه 74 تن گوشت مرغ بومی در مشهد تولید می شود.
وی با بیان اینکه 91 واحد مرغداری گوشتی و 163 مرغداری مرغ تخمگذار در مشهد فعال است گفت: همچنین پنج واحد مرغ مادر با ظرفیت یک میلیون و 40 هزار قطعه در این شهر فعالیت دارد.
وی ادامه داد: در سال گذشته چهار میلیون و 189 هزار و 492 قطعه جوجه ریزی مرغ گوشتی و سه میلیون و 695 هزار و 427 قطعه جوجه ریزی مرغ تخمگذار در شهرستان مشهد انجام شد.
مدیر جهاد کشاورزی مشهد افزود: در مجموع شش هزار و 613 تن گوشت مرغ و 36 هزار و 751 کیلو تخم مرغ طی سال گذشته در مشهد تولید شد.
وی اظهار کرد: شهرستان مشهد در زمینه تولید مرغ تخم گذار رتبه اول و در زمینه تولید مرغ گوشتی رتبه سوم استان را دارد.
میزان تولید تخم مرغ در استان خراسان رضوی 94 هزار و 468 کیلو گرم در سال است که از این میزان 36 هزار و 751 کیلوگرم در مشهد تولید می شود و از این نظر مشهد رتبه اول این استان را دارد./