Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۷
کد مطلب : 10717
 

صادرات جوجه یک‌روزه مازندران به ترکمنستان و افغانستان
مدیر کل دامپزشکی استان مازندران از صادرات 264 هزار قطعه جوجه یکروزه از استان مازندران به کشورهای ترکمنستان و افغانستان در اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
صادرات جوجه یک‌روزه مازندران به ترکمنستان و افغانستان
سیدحسین رضوانی با اشاره به نظارت بهداشتی دامپزشکی مازندران بر محموله‌های فرآورده خام دامی صادراتی اظهار کرد: کارشناسان دامپزشکی مازندران با انجام نمونه‌برداری و آزمایش‌های لازم بر روی نمونه‌های صادراتی، مجوزهای بهداشتی دامپزشکی را صادر تا محموله‌ها به صورت قانونی و با مجوزهای دامپزشکی از مرزهای کشور خارج شوند.

وی با اشاره به اینکه دامپزشکی مازندران بر صادرات 47 هزار و 83 کیلوگرم ماهی کیلکا از مازندران به کشور ارمنستان نظارت می‌کند، خاطرنشان کرد: در اردیبهشت امسال حدود 48 تن خوراک و مکمل غذایی دام نیز به کشور عراق صادر شد.

مدیر کل دامپزشکی مازندران با تشریح عملکرد اداره قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی استان مازندران در اردیبهشت، تصریح کرد: برای یکی از کارخانجات لبنی مازندران که دارای کد IR برای صادرات است، با نظارت کارشناسان دامپزشکی مازندران، مجوزهای لازم برای نخستین محموله شیر خشک و انواع پنیر به مقصد کشور روسیه صادر شد.

رضوانی با اشاره به وجود 4 واحد کارگاه فرآوری پای مرغ در استان مازندران اظهار کرد: از این تعداد، 3 واحد دارای کد IR صادراتی بوده که می‌توانند محصولات خود را با نظارت دامپزشکی مازندران به دیگر کشورها صادر کنند. در اردیبهشت مقدار 140 تن پا و پنجه پای مرغ به کشور ویتنام صادر شد.

وی از تولیدکنندگان مازندرانی درخواست کرد تا به منظور صادرات محصولات خود، از کارشناسان دامپزشکی مازندران بهره‌مند شوند و برای این امر مهم با اداره‌های دامپزشکی شهرستان‌ها تعامل داشته باشند و اقدامات قانونی لازم را انجام دهند.